Çözüldü Kurulumdan sonra HD 3000 3 MB gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kenjitsu

Decapat
Laptopum ASUS UX32VD i5-2467M / HD 3000 /10 GB RAM. Kurulumdan sonra bu Mac hakkında kısmında Intel HD 3000 3MB yazıyor ve çözünürlük düşük, nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Teşekkürler deneyeceğim şimdi ancak merak ettiğim bir şey var. Örnek veriyorum 1366x768 var bir de 1366x768_7series var, farkları nedir? İkisini de daha önce denedim ama aklıma takıldı, ona göre config dosyamı yapılandırayım.
Dediklerini yaptım, config dosyamı yapılandırdım ancak hiçbir değişiklik yok. Hala 4 MB gözüküyor ekran kartım.
Rehabman'in Applebacklightfixup.kext'ini kurarak sorunu çözdüm. Şu anda Intel HD 3000 512 MB gözüküyor, benim için yeterli. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.
Kext kurmadan nasıldı peki? Akıcılık var mıydı?
Kext kurmadan önce; saydamlık yoktu, açılışta parola ekranı gri arka plandı, dock animasyonunda yırtılma vardı, Safari sekmelerinin yazılar kayıyor karelenme oluyordu. Hepsi çözüldü, gayet akıcı kullanıyorum şu anda.
Edit: Konu çözüldü lakin şöyle bir durum var belirtmek istedim, bilgisayarı bazen açtığımda ekran kartı 3 MB ve grafikler düşük olarak açılıyor tekrar kapat aç yaptığım zaman bir iki defa sorun düzeliyor ekran kartını tanıyor ilginç bir şekilde. Bunun nedeni ile ilgili bir tahmininiz var mı?
Kext kurmadan önce; saydamlık yoktu, açılışta parola ekranı gri arka plandı, dock animasyonunda yırtılma vardı, Safari sekmelerinin yazılar kayıyor karelenme oluyordu. Hepsi çözüldü, gayet akıcı kullanıyorum şu anda.
Edit: Konu çözüldü lakin şöyle bir durum var belirtmek istedim, bilgisayarı bazen açtığımda ekran kartı 3 MB ve grafikler düşük olarak açılıyor tekrar kapat aç yaptığım zaman bir iki defa sorun düzeliyor ekran kartını tanıyor ilginç bir şekilde. Bunun nedeni ile ilgili bir tahmininiz var mı?

Edit: Şu an tespit ettim bunu bilgisayarımı açtığım zaman eğer görüntü ayarları düşük geliyor ve kasmalar yaşanıyor ayrıca ekran kartım 3-4 MB gözüküyorsa, EFI'yi Mount edip EFI/CLOVER/config.plist dosyamı Clover Configurator ile açıp Boot seçeneklerinden birini kaldırıp veya kaldırmışsam işaretleyip kaydediyorum, bilgisayara restart atıyorum ve Clover Bootloader ekranı geldiğinde Clover Boot Options'a tıklayıp önce remove Clover Boot Option'a tıklayıp sonra tekrar add Clover Boot options for all Entries'e tıkladıktan sonra restart atıyorum ve tekrar açıldığı zaman ekran kartım tanınmış ve grafiksel sorunlar düzelmiş olarak karşıma geliyor. Bu konuda fikri olan var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı