Kuruluş Osman izlenmeli mi?

KS
pokemon_42

pokemon_42

Picopat
Evet, asker sayıları çok az. Bir bölümünde 300 çadırlık küçük bir beylik, Asya'dan Anadolu'ya kadar hüküm sürmüş Geyhatu'ya karşı silah çekiyorlardı. Biraz gerçekçilik az. Uyanış ve Payitaht'ta bir tık daha fazla.

Dostum bir de Osman gazinin ismi Osman değil atman ve attaman olduğunu söylüyorlar senin bir fikrin var mı?

Kayra Temel

Centipat
Makaleler
1
Gerçekçiliği bence az. Adam 20 kişiyle kale fethetti ya :D

Emre Rekt

Centipat
Dostum bir de Osman gazinin ismi Osman değil atman ve attaman olduğunu söylüyorlar senin bir fikrin var mı?

Bildiğim kadarıyla, Ertuğrul Gazi oğlu Osman'a Otman,Atman,Attaman(İsimler birbirine benzediği için üç ihtimali de söyledim.) isimlerini koymak istiyor. Daha sonrasında Annesi Hayme Hatun bir rüya görüyor ve rüyada karşısındaki adam "Bu senin torunun, adı Osman'dır." diyerek isim belirtince Ertuğrul oğluna Osman Gazi ismini koyuyor.

Gnaur Kmapla

Centipat
Makaleler
5
İzlenmez. Gereksiz Türk dizisi uzunluğu ve sıkıcılığı var. Ayrıca tarihi malum kesimin istediği şekilde anlattığı için de tarih öğrenme bahanesi de yok oluyor.

KS
pokemon_42

pokemon_42

Picopat
Bildiğim kadarıyla, ertuğrul gazi oğlu Osman'a otman, atman, attaman(isimler birbirine benzediği için üç ihtimali de söyledim.) İsimlerini koymak istiyor. Daha sonrasında annesi hayme hatun bir rüya görüyor ve rüyada karşısındaki adam "bu senin torunun, adı Osman'dır." diyerek isim belirtince ertuğrul oğluna Osman gazi ismini koyuyor.

Anladım.

Kawnes

Picopat
Yer
Gaziantep
Tarihle uzaktan yakından alakası olmayan bir dizi.

Yukarı