Kurumsal ekspertiz firması yüzünden dolandırıldım

• Konuyu başlatan TLPA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 2B
Tarcanlar değil hocam, kesinlikle değil, nasıl öyle anladınız? 😀 Bir daha araba alırsam Tarcanlar veya başka böyle bilindik şahıslara götürürüm dedim. Ferdi Gökçe var mesela Dynobil, İzmir Oto Ekspertiz var, Yeşil Oto Ekspertiz var, var da var. Buda bu bir tecrübe oldu. Tarcanlarla ilgili çok güzel bir deneyimim oldu, adamlar benden para bile almadan bilgilendirdiler, Ankara şubelerini aradım falancı yerden araba alacağız size getireceğiz dedim, tamam getirin bakalım ama orada genelde patlak araçlar oluyor baştan sizi uyarayım dedi adam.

Her araçta olabilecek şeyler, bu yaşta başka markalar çok daha başka sorunlarla yaşıyor. Bobin ve buji sarf malzemedir, KM 'si gelince biter zaten, önemli olan üzerine gitmeden değiştirmek. Eğer sorunluysa da alıcıyı bilgilendirmek. Araç FD6 Honda Civic yaşının en sorunsuzlarından. Aslında kötü araba yok bakın, kötü sahip var. Benim gözümde adam gibi binilmiş ve korunmuş paslı olmayan, modifiye edilmemiş, bakımları aksatılmamış Tofaş bile güzel arabadır. Adamlar Tofaş ile kutuplara gitti. Bitik Mercedes gidemez bile.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arabaya binmemiz lazım, yatıramam aracı, fotoğrafları var ayrıca. Hiçbir araba 6 ayda paslanmaz, Tofaş bile paslanmaz.
Doğru, ben de severim FD 6'yı. Birden çok patates bir model olduğunu düşündüm. O arabayı bozmak için harbi uğraşmak lazım.

Geçmiş olsun birader, belki de arabayı sürtmeseydiniz hiç farkına varmayacaktınız.

Bu arada merak ettiğim için soruyorum, arabanın yaşını göz önünde bulundurarak "bunda çürük vardır" falan demediniz mi hiç? Veya arabanın motor kondisyonu gözünüze çarpmadı mı?
Teşekkür ederim, aynen öyle, her şeyde bir hayır vardır derler ya, o şekilde o çürükler daha da yürüyecekti, valla alırken baya sıkıştırdım, gidişi güzeldi, gidişi halan daha güzel aslında bir sorun yok, yakıtı falan da normal. Usta istersen böyle binmeye devam et ama değişmesi lazım dedi öyle değiştirdim bobin ve bujileri, birde mis gibi AFR ayarı yaptılar yakıt tüketimi LPG 'de şehir içi 9,5 litreye düştü. İyi ki yaptırmışım, yakıttan amorti eder zaten kendini. :D
Yaşını göz önünde bulundurarak elbette düşündüm ancak o kısımları ben göremezdim, aracı ekspertiz lifte kaldırıp baktı, bende baktım bende göremedim. Orada beni yanıltan ekspertiz oldu. Sonuç olarak ben hiçbir şeyden anlamayan birisi olabilirim, sizin raporunuza güvenip ona göre ben arabayı noterden üzerime alıyorum.

Doğru, ben de severim FD 6'yı. Birden çok patates bir model olduğunu düşündüm. O arabayı bozmak için harbi uğraşmak lazım.
Arabanın her şeyine laf ettiririm ama motoruna ettirmem, Honda motoru ayrı bir dünya. Her modelde. Özellikle bu FD6 'nın motoru çok başarılı bir motor, FB7 ve FC5 'lerde bile kullanıldı yani. Tabi geliştirmeler illa ki olmuştur. Yaşlı arabalar oldukları için korkuyorum o yüzden japona yöneldim. Yoksa aklımda B6 kasa 1.8 TFSI Passat var. Şöyle siyah olacak DSG 'li 7 ileri...

Yaşını göz önünde bulundurarak elbette düşündüm ancak o kısımları ben göremezdim, aracı ekspertiz lifte kaldırıp baktı, bende baktım bende göremedim. Orada beni yanıltan ekspertiz oldu. Sonuç olarak ben hiçbir şeyden anlamayan birisi olabilirim, sizin raporunuza güvenip ona göre ben arabayı noterden üzerime alıyorum.
Merkez şube veya önceki sahibi ile uğraşman gerekecek gibi gözüküyor.
Deneyim olmuş diyelim, büyük problem yaşanmadı en azından.

Arabaya binmemiz lazım, yatıramam aracı, fotoğrafları var ayrıca. Hiçbir araba 6 ayda paslanmaz, Tofaş bile paslanmaz.
Hocam altı ayda paslanmaz bunu ben de biliyorum da işte çok karışık konular. Karşı taraf nasıl bir savunma verecek, karşınıza nelerle gelecek bunu bilemiyoruz. En azından ustanızdan bir fatura alın ve yapılan işlemleri de yazsın. Elinizde bulunsun... Karşı tarafla iletişim kurarak sonuç alamazsanız mutlaka bir avukat desteği alın derim. Geçmiş olsun.

Hocam altı ayda paslanmaz bunu ben de biliyorum da işte çok karışık konular. Karşı taraf nasıl bir savunma verecek, karşınıza nelerle gelecek bunu bilemiyoruz. En azından ustanızdan bir fatura alın ve yapılan işlemleri de yazsın. Elinizde bulunsun... Karşı tarafla iletişim kurarak sonuç alamazsanız mutlaka bir avukat desteği alın derim. Geçmiş olsun.
Doğrudan avukata gideceğim zaten faturayı alıp, o ilgilensin. İnternette araştırma yaptım, ilk değilmiş bu ve herkesi böyle mağdur etmişler, parasını vermedikleri de varmış, eksik verdikleri de. Örneğin bana al sana 5000 TL konuyu kapatalım deseler kabul edecek miyim? 10000 TL sadece onarıma masraf etmişim, birde değer kaybı var işin.

Dostum adam marşpiyelleri söküp altına mı baksın? Ne kadar cahil cahil konuşmuşsun. Tavanda folyo varsa adam söküp altına bakmak zorunda mı? Sen abi sök şunları altına bak dedin mi? Adam kafasına göre bir şeyleri söküp kontrol yapamaz. Çünkü eskisi gibi takamayabilir sökülürken kırılıp parçalanabilir.

Ayrıca ekspertiz sırasında araç hata kodu vermiyorken sen kontrol ettirdiğinde verebilir. Bobin ve bujiler bitik olsa araç ateşleme yapmaz tekleme yapar. Sen ekspertize götürdüğünde araçta tekleme var mıydı? Yoktu. ee demekki bobin buji bitik değilmiş. Sadece ömrünü doldurmaya yakın olabilir ki onuda hiçbir ekspertizde bobin buji bitik vs. diye hiçbir yer onun kontrolünü yapamaz. Dava açta güzel bi avukat parası öde kaybedeceğin davaya :D

Dostum adam marşpiyelleri söküp altına mı baksın? Ne kadar cahil cahil konuşmuşsun. Tavanda folyo varsa adam söküp altına bakmak zorunda mı? Sen abi sök şunları altına bak dedin mi? Adam kafasına göre bir şeyleri söküp kontrol yapamaz. Çünkü eskisi gibi takamayabilir sökülürken kırılıp parçalanabilir.

Ayrıca ekspertiz sırasında araç hata kodu vermiyorken sen kontrol ettirdiğinde verebilir. Bobin ve bujiler bitik olsa araç ateşleme yapmaz tekleme yapar. Sen ekspertize götürdüğünde araçta tekleme var mıydı? Yoktu. ee demekki bobin buji bitik değilmiş. Sadece ömrünü doldurmaya yakın olabilir ki onuda hiçbir ekspertizde bobin buji bitik vs. diye hiçbir yer onun kontrolünü yapamaz. Dava açta güzel bi avukat parası öde kaybedeceğin davaya :D
Cahilce konuşan sensin ve ne konuştuğunu da bilmiyorsun. Biz bu insanlara ne için para ödedik peki?

Marşbiyelleri sökemiyoruz beyefendi.
Folyoyu sökemiyoruz beyefendi.

Demek çok mu zor? Demeyi unutsa bile rapora not düşmek?

Satıcı arıza kodlarını silmiş, kendince akıllılık yapmış. Ama bu arkadaşlar motor & mekanik testi yapıyorlar ve bizden para talep ediyorlar ya hani, niye talep ediyorlar, neyin karşılığı bu o zaman? Bir çok şeyin hilesi olduğu gibi anlamanın yolu da var, Tarcanlar ekspetizin YouTube sayfasına girin bakın.

Sonra buraya yazmayı unuttum. Bazen takoz benzeri bir yerden ses geliyordu, ekspertize soktuk, önemli bir şey olsa söylerdiler nasıl olsa kontrol ettilet dedik ya. Meğersem motor kulakları bitikmiş, şimdi artık kaç paradır bilmiyorum 3-5 bin lira da bunlar için cebimden çıkacak.

Eğer her şeye rağmen beni cahil görüyorsan aynı durumun senin başına gelmesini temenni ediyorum. Bu saatten sonra güvenilir yerler hariç arabayı ekspertize sokmam, gerek yok.

Firmaya mesaj attım, yaklaşık iki hafta oldu, hala dönmediler. Ama peşini bırakma niyetim yok.

Sen yaklaşık 20 bin lira masrafı olan ve akabinde değer kaybı da oluşacak arabaya sağlam raporu ver, alıcı da senin verdiğin rapora güvensin, sonradan başına böyle olaylar gelsin. Başkalarının başına gelmesin diye bilgilendirme konusu aç, birisi çıkıp sana cahilsin, ekspertiz nerden bilsin desin...

Yazdıklarınızdan iyi niyetli olmadığınızı anlıyorum. Hepsi bir yana, ne iş yaptığınızı merak ediyorum. Tamamen bir tahmin, galeri veya ekspertiz işi yapıyor olabilir misiniz?

Yazdıklarınızdan iyi niyetli olmadığınızı anlıyorum. Hepsi bir yana, ne iş yaptığınızı merak ediyorum. Tamamen bir tahmin, galeri veya ekspertiz işi yapıyor olabilir misiniz?
Bence seni şu fotoğraflarda şimdilik ismini gizlediğim ekspertiz firması yollamış olabilir. Yada başka sorunların var bilemiyorum. Galerici veya ekspertizci olsam böyle bir kazık yer miydim veya aracımı başka bir ekspertize götürür müydüm? Çok bilinmeyenli denklem sordum bak sana...

Marşpiyeli sökmeden alttan kontrol ile o kısmın çürük olup olmadığı anlaşılır çünkü bildiğin baştan sonra çürümüş, küften demir kalmamış. Marşpiyeli sökmeden Anlayamayan adam dükkanı kapatıp gitsin, bu işi yapmasın, insanlar da böyle mağdur olmasın. Ortada net bir şekilde kusuru gizleme durumu ya da iş bilmemezlik var.

Yeni konular

Geri
Yukarı