Kurye olarak çalışma şartları

Beach House

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kurumsal bir pizza firmasında kurye olarak işe başlamayı düşünüyorum. İlk iş deneyimim olacak. Vardiyaslı sistemde 8 saat çalışmaya asgari ücret + yemek + paket başı ücret veriyorlar sizce piyasaya göre nasıl?

Kuryeler günümüzde en iyi para kazanan mesleklerden biri haline geldi. Trendyol Express'te paket başına ücret esaslı çalışarak vergiler ve diğer kesintiler hariç bölgesine göre 50-55 Bin TL alanlar bile var.

Pizza firmasının gün içindeki hareketliliğine bağlı olarak sen de iyi kazanabilirsin bence.

Alacağınız prime göre değişir aslında. Paket başı ne kadar alacaksınız? Götürebileceğiniz paket sayısı ay sonunda elle tutulur bir miktar olacak mı?
Motosiklet firmaya mı ait yoksa size mi? Size aitse asgari ücretle masrafını çıkartabilecek misiniz?
Yemek sadece öğle yemeği mi?

Alacağınız prime göre değişir aslında. Paket başı ne kadar alacaksınız? Götürebileceğiniz paket sayısı ay sonunda elle tutulur bir miktar olacak mı?
Motosiklet firmaya mı ait yoksa size mi? Size aitse asgari ücretle masrafını çıkartabilecek misiniz?
Yemek sadece öğle yemeği mi?
Paket başı 3 tl
Motor şirketin
Yemek tek öğün

Kuryeler günümüzde en iyi para kazanan mesleklerden biri haline geldi. Trendyol Express'te paket başına ücret esaslı çalışarak vergiler ve diğer kesintiler hariç bölgesine göre 50-55 bin TL alanlar bile var.

Pizza firmasının gün içindeki hareketliliğine bağlı olarak sen de iyi kazanabilirsin bence.

Evet esnaf kuryelikte böyle kazançlar mümkün ama kurumsallarda öyle olmuyor. Ben de burada çalışıp paramı biriktirip motor almayı düşünüyorum. Sonra esnaf kuryeliğe geçeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı