Kuş besleme

Hocalarım, alıştılar yanımda bile yemek yiyorlar, gaga taşı, mürekkep balığı kemiği ve kuş kumunu aldım. Gaga taşını ve mürekkep balığı kemiğini sabit bir şekilde ulaşacakları yere taktım. 2 adet yemlik var birisine yem koydum beraber yiyorlar diğerine kuş kumu koydum ne miktar kuş kumu koymalıyım bozulma gibi bir durum söz konusu mu?

Birde kuşları bi odama bi oturma odasına götürüyorum tanıma konusunda sıkıntı çekerler mi?

Hocalarım, alıştılar yanımda bile yemek yiyorlar, gaga taşı, mürekkep balığı kemiği ve kuş kumunu aldım. Gaga taşını ve mürekkep balığı kemiğini sabit bir şekilde ulaşacakları yere taktım. 2 adet yemlik var birisine yem koydum beraber yiyorlar diğerine kuş kumu koydum ne miktar kuş kumu koymalıyım bozulma gibi bir durum söz konusu mu?

Birde kuşları bi odama bi oturma odasına götürüyorum tanıma konusunda sıkıntı çekerler mi?

Son kullanma tarihi yazıyor mu? Kumu yarıya kadar doldursanız yeterli, tüketmeleri uzun sürüyor zaten. Ayda 3-4 kez kontrol edin.

Ben, gündüz salona, akşam ise odama alıyorum. Gözlemlediğim kadarıyla bir ortama ilk kez gittiklerinde ses çıkarmıyor, hareket etmiyorlar. Bir süre sonra rahat bir şekilde hareket ediyorlar.

adet yemlik var birisine yem koydum beraber yiyorlar diğerine kuş kumu koydum ne miktar kuş kumu koymalıyım bozulma gibi bir durum söz konusu mu?
Ben yemin üstüne kumu döküyorum fakat sizin yaptığınız şekilde de olur. Kuşların ikisi aynı anda yem yiyebiliyorlar mı ?

Ben yemin üstüne kumu döküyorum fakat sizin yaptığınız şekilde de olur. Kuşların ikisi aynı anda yem yiyebiliyorlar mı ?
Yemle karıştırmak daha mı iyi? Bir kere gördüm yana yiyorlardı.
Hocam, fotoları gördünüz bunlar yavrumu yetişkin mi? Birbiri kaşıyorlar gagalıyorlar kur mu yapıyorlar oyun mu oynuyorlar? Daha cinsiyetlerini bilmiyorum belki ikisi de diş veya erkektir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı