Kuşa eş almak

Kuş besliyorum, sorularınızı yanıtlayabilirim. Kuşunuzla aynı yaşta veya daha küçük bir dişi almanız gerekiyor erkeğin baskın olabilmesi için. Eğer birbirlerini istemezlerse başka bir dişi almanız veya birbirlerini görmeyecekleri ve seslerini duymayacakları ayrı odalara kafeslerini ayırmanız gerekiyor, bu sayede kuşlar birbirlerini ilk kez görüyor gibi olurlar. Yavruluktan birlikte olan kuşlar daha iyi eş tutarlar. Büyük bir kafes alın onlar için, yuvarlak olmasın, boyalı olmasın.

Hocam zaten okul falan olunca sadece akşamları evde olabiliyoruz kuş evde tek başına kalıp sıkılmasın diye eş almak istiyorum.

Kuşa eş alınca sizden uzaklaşabilir. Bildiğim dişi küçük olmalı. Eş olarak kabul etmezse birbirlerini acımadan öldürürler. Kuşunuza ayna alın ve biraz daha olgunlaşmasını bekleyin bana yaşı küçük geldi. Aldığınız kuşu ilk geldiğinde ayrı kafese koyabilirsiniz, hastalıklı olursa kuşunuza da bulaştırabilir.

Kuş besliyorum, sorularınızı yanıtlayabilirim. Kuşunuzla aynı yaşta veya daha küçük bir dişi almanız gerekiyor erkeğin baskın olabilmesi için. Eğer birbirlerini istemezlerse başka bir dişi almanız veya birbirlerini görmeyecekleri ve seslerini duymayacakları ayrı odalara kafeslerini ayırmanız gerekiyor, bu sayede kuşlar birbirlerini ilk kez görüyor gibi olurlar. Yavruluktan birlikte olan kuşlar daha iyi eş tutarlar. Büyük bir kafes alın onlar için, yuvarlak olmasın, boyalı olmasın.

Hocam önceki arkadaşlar ilk 1 hafta ayrı kafese koyun dediler sizce öyle mi yapmalıyım yoksa ikisini de aynı kafese koyup davranışlarını izlemeli miyim?

Kuşa eş alınca sizden uzaklaşabilir. Bildiğim dişi küçük olmalı. Eş olarak kabul etmezse birbirlerini acımadan öldürürler. Kuşunuza ayna alın ve biraz daha olgunlaşmasını bekleyin bana yaşı küçük geldi. Aldığınız kuşu ilk geldiğinde ayrı kafese koyabilirsiniz, hastalıklı olursa kuşunuza da bulaştırabilir.

Kaç aylıkken eş almamı önerirsiniz hocam?

Eş olarak kabul etmezse ne yapmalıyız hocam kuşu geri vermek istemem.

Hocam aynı durumu yaşıyorum, forpus papağanım var 7 aylık dişi, 8 aylık erkek aldım erkek çok istekli ama dişi kuş çok kıskanç olduğu için erkeği dövüyor. Özellikle biz bir sevelim erkeği daha da coşuyor. Şu anda evde iki kafes :D.
Not: Şu an bir yaşındalar ve hala eş tutmadılar.

Eş olarak kabul etmezse ne yapmalıyız hocam kuşu geri vermek istemem
Hocam kabul eder, etmeme ihtimali de var sonuçta. Ayırırsınız kafesleri iki kuş beslersiniz veya birisine verebilirsiniz size çok alışmadan. Ama 2-3 kere deneyin ayrı kafese alıp aynı kafese alarak tek tek, olacaktır muhabbet kuşları sosyal canlılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı