Kuşa nasıl yem yedirilir?

İlk geldiğinde az bir şey yedi onun dışında sabah uyanınca yediyse bilmiyorum ama kabuk yoktu yerde ilk geldiğinde yerden yesi onun dışında yem kabının üstünde çok az vardı kabuk.

Dün evdeydi bugün dükkana götürdüm dükkanda kalacak 1 2 kere dışarı çıkardım onun dışında alışana kadar ellemeyeceğim daha.

Acaba dışarıdan yakaladık zaten ya ele alışkın ya yavru ısırmıyor iş yerinin alt katında duruyor bizde orada oturuyoruz normal konuşma sesi var sadece.

Kendini güvende hissetmesi için mümkünse gürültüsüz bir yere devredin.
Tüy dökme başlarsa acilen veterinere götürmenizi tavsiye ederim.

Bulunduğu yer çok sıcak ve gürültülü olmasın, birkaç gün daha gözlemle. Olmadı aldığın yere ya da veterinere danış.

Kuşu dışarıdan yakaladık bayağı yorulmuştu uçamıyordu artık neredeyse geldiğinde ilk azıcık yedi o kadar.
Dışkısının fotoğrafını ve kuşun ceresini(gaga üstünde kısacası burun)fotoğrafını atabilir misiniz?
Kameram çok iyi değil anca bu kadar çekebildim.

Dosya Ekleri

• 20210710_131434.jpg
    20210710_131434.jpg
    175,9 KB · Görüntüleme: 23
  • 20210710_131349.jpg
    20210710_131349.jpg
    93,8 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Kuşunuz erkek kendi haline bırakın suyuna birkaç damla elma sirkesi damlatın.

Yavru olup olmadığı anlaşılıyor mu hocam ne kadar bırakayım kendi haline kaç gün yani mesela yaklaşık 13 14 saattir yem yemiyor kaç saat sonra yer veya çubuk şeklinde olan ballı yemden alsam iyi olur mu ya da yemliği kafesin içine assam.
Üstüne gitme daha yemliği keşfedememiştir. Kafese alışsın yem yer su içer.

Su içiyor ama yem yediğini görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı