Kuşlar için plastik tünek vs tahta tünek

efe1408

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
1685316143999.png

Bu tarz plastik tünekleri kafeslerinizde kullanmayın, kuşların eklemlerinde şişme ve ağrı olabilir ve enfeksiyona yol açabilir.
Onun yerine kuşların ayak sağlığının daha iyi olduğu tahta tünekler kullanmanızdır.

1685316642294.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kemirme vb olsa bile tahta kürek her türlü daha iyi olur, çünkü plastik tünekler mantar hastalığı yapıyor. Ben kemirdiklerini hiç görmedim papağanlar bazen kemirebilir sadece.

Kemirme vb olsa bile tahta kürek her türlü daha iyi olur, çünkü plastik tünekler mantar hastalığı yapıyor. Ben kemirdiklerini hiç görmedim papağanlar bazen kemirebilir sadece.
Tabi ki tahta tünek daha iyi sonuç olarak onlar bir canlı kendi isteğimiz için bir şeyler alırken onların ihtiyaçlarını ihmal etmek olmaz. Ben kemirme meselesi bizim birkaç tane minik var da onlar için evin en yukarısındaki oyun alanında bulunan tünekler tahta idi, ucundan ucundan kemirmişler, bir ara ciik diye ses geldi tahta sesiyle bir baktık tahtayı kemirmişler onun için dedim. Tabi ki her kuş bunu yapacak diye bir şey yok ama sonuç olarak bir kemirme iç güdüleri de var.

Geri
Yukarı