Kuşlar kavga etti

Kuşun durumu kötü, siz bakmanız gerekiyor kuşa. Gagasını açıp 1-2 damla vitamin veya probiyotik damlatabilirsin. Oda ısısını koruyun, yemek yemesini sağlayın, enerji amaçlı az miktarda bal veya pekmez verilebilir.

Önerilerim ile durumu tam anlamıyla düzelmez. Yaşamasını istiyorsan veterinere götürmen gerekiyor, ben ilaç önerisi yapamam.
Tamam sağolun hocam, götürebilirsem götürürüm durumunu yazarım sonra size şimdi elimizden gelen herşeyi yapıyoruz. Kuş vitaminleri mi damlatalım, ayrıca yeni fark ettim gagasında morluk var.

Tamam sağolun hocam, götürebilirsem götürürüm durumunu yazarım sonra size şimdi elimizden gelen herşeyi yapıyoruz. Kuş vitaminleri mi damlatalım, ayrıca yeni fark ettim gagasında morluk var.
Fotoğrafına baktım, pek bir morluk göremedim ben.

Evet, kuş vitaminleri damlatın. Kuşu nasıl tutmanız gerektiği internette olacaktır. Röhnfried, Avisol gibi kaliteli ürünleri tercih edin. Aynı şekilde, yumurtayı sıvılaştırıp şırınga ile veriyormuşsunuz sanırım. O karışımın içine bir miktar probiyotik de koyun. Kuşun gerekli ihtiyaçlarını bu takviyeler ile sağlamak gerekiyor.

Fotoğrafına baktım, pek bir morluk göremedim ben.

Evet, kuş vitaminleri damlatın. Kuşu nasıl tutmanız gerektiği internette olacaktır. Röhnfried, Avisol gibi kaliteli ürünleri tercih edin. Aynı şekilde, yumurtayı sıvılaştırıp şırınga ile veriyormuşsunuz sanırım. O karışımın içine bir miktar probiyotik de koyun.
Hocam ağırgelir diye kendi boş yumurtasını kırıp veriyorum o da olur herhalde tamam hocam elimde probiyotik yok alacağım inşallah. Vitamin var fakat.

Kendi boş yumurtasını kırıp vermek yerine normal bir yumurtayı vermek daha doğru olacaktır. Ağır gelmez, zaten severek yerler.
Hocam bir veteriner buldum yakında konuştuk bakacak goturuyoruz şimdi kutuda
Hocam bir veteriner buldum yakında konuştuk bakacak goturuyoruz şimdi kutuda
Boşuna gidip geldik, ben bişey yapamam dedi b vitamini çekti verdi şırıngaya. Hem bakarım diyor hem bakmıyor, bu yüzden mecburen kendi imkanlarımı kullanmayı düşünüyordum. Veterinerler çoğu böyle büyükşehir olmayınca.

Son düzenleme:
@Yusuf Halil Sağaz ben bir şey yapamam ne demek. Saçmalık! Biz kuşumuz yaralandığı zaman bir sprey kullanmıştık mavi renkliydi yaraların iyileşmesini hızlandırıyordu. Bulabilirseniz ondan kullanın. İsterseniz ismine bakabilirim ama her yerde satılır mı bilemem.

@Yusuf Halil Sağaz ben bir şey yapamam ne demek. Saçmalık! Biz kuşumuz yaralandığı zaman bir sprey kullanmıştık mavi renkliydi yaraların iyileşmesini hızlandırıyordu. Bulabilirseniz ondan kullanın. İsterseniz ismine bakabilirim ama her yerde satılır mı bilemem.
Hocam yapılacak pek birşey yok dedi, sinir oldum. Yapacak bişey yok. Düzgün petshop bile yok.
Yumurtalar, nemli yerde duruyor ama kalp atışını göremedim bu sefer sanırım yumurtanın içindeki kalpi atan pıhtı da öldü. Sonra çevirirken ve nemini ayarlarken gördüm gibi ama emin değilim. Kabın içinde de 2 yumurta var, umarım onlar da Gelişir.

Son düzenleme:
Hocam yapılacak pek bir şey yok dedi, sinir oldum. Yapacak bir şey yok. Düzgün petshop bile yok.
Yumurtalar, nemli yerde duruyor ama kalp atışını göremedim bu sefer sanırım yumurtanın içindeki kalpi atan pıhtı da öldü. Sonra çevirirken ve nemini ayarlarken gördüm gibi ama emin değilim. Kabın içinde de 2 yumurta var, umarım onlar da gelişir.

Son durum nedir hocam yumurtalar gelişiyor mu?

Son durum nedir hocam yumurtalar gelişiyor mu?
Hocam, annesinin hic yatmadiginda noktalar var, beyaz damarlar var, anlamadım , yaşayan ise kalp atışını göstermiyor damar yapısı değişmiş halen nemlendiriyor, çeviriyor bakıyorum ama umudu kestim.Disimin durumu kötü dogdugundan beri neredeyse besledim, o iyileşse yeter, keske gelişse ama bilmiyorum belkinde büyüyor .
Kuşumun durumu iyiyr gidiyor, yumurtanin damarlarinin yeri değişti öldü mü gelisiyor mu bilmiyorum.
Dişim iyileşti yardım eden herkese teşekkür ederim.
Şimdi yumurtalara bakıyorum.
Yeni konu;

Son düzenleme:

Geri
Yukarı