Kuşlarım yeni kafeslerinden korkuyor

Hocam ben kuşlar doğduktan beri hiç plastik tünek takmadım. Eski kafesin tabanı plastikti ama kağıt koyuyordum. Ama benim kuşun ayaklarıda benzer gibi. Doğuştan olabilir mi?
Hiç bir bilgim yok, araştırmakta fayda var, yalan yanlış bir bilgi de vermek istemiyorum.

Yemligin altına küçük bir sopa koysaniz en azından kafes yerinden kımıldamadiği zaman daha güvenli olur yada oyuncak gibi bir şey de koyabilirsiniz yada şu tarz yemlik alın.

Dosya Ekleri

• plastik-tunekli-kus-yemligi-1-adet-kus-kafes-sus-ve-ekipmanlari-ozelyem-3344-25-B.jpg
    plastik-tunekli-kus-yemligi-1-adet-kus-kafes-sus-ve-ekipmanlari-ozelyem-3344-25-B.jpg
    92,3 KB · Görüntüleme: 19
Yemligin altına küçük bir sopa koysaniz en azından kafes yerinden kımıldamadiği zaman daha güvenli olur yada oyuncak gibi bir şey de koyabilirsiniz yada şu tarz yemlik alın.
Dostum bundan dememiştim. Akıllı yemlikten bahsediyorum ama :D Pardon yanlış okumuşum o tarz yemlikler zaten var ben bir yere giderken akıllı yemlik uzun idare etsin yemleri bitmesin diye takmak istiyorum.

Çiftler. O yüzden konuşmuyorlar. İnşallah yakın zamanda yavruları olur.3. dişi.

Güzel, benimkisi konuşuyor, ama çok değil,
Cicikuş,
Babacık,
Aşkım,
Abişko,
Fıstık,
Daha bir sürü şey diyor, hiç bu kelimeleri yanında konuşmadım, nasıl öğrendi onu anlamadım. :)

Geri
Yukarı