Kuşum ayağını yere basmıyor

ArkDesign

Decapat
Daha fazla  
Selamünaleyküm, daha dün kardeşim muhabbet kuşumuzun ayağının üstüne basmış. Dün morluk vardı, zeytinyağı sürdük, geçti ama ayağını hiç hareket ettirmiyor. Dokunuyorum, bağırmıyor, sanki bacağını hissetmiyor. Veteriner pahalı diye götüremedik. Bir yere konunca ayağını havaya kaldırıyor. Siz ne önerirsiniz dostlar?

Selamünaleyküm, daha dün kardeşim muhabbet kuşumuzun ayağının üstüne basmış. Dün morluk vardı, zeytinyağı sürdük, geçti ama ayağını hiç hareket ettirmiyor. Dokunuyorum, bağırmıyor, sanki bacağını hissetmiyor. Veteriner pahalı diye götüremedik. Bir yere konunca ayağını havaya kaldırıyor. Siz ne önerirsiniz dostlar?

Hocam zaten kuş aldığınız zaman bunun gibi şeyleri düşünerek almalısınız. Veteriner pahalı diye götürmüyorsanız bunun gibi olayları düşünmemişsiniz. Veterinere götürülmeli ya da bir kuşçudan yardım alınmalıdır.

Yazık eziyet çekmesin hayvan veterinere götürün.

Kuşçular çok anlamıyorlar bu durumlardan, bizim kuş da tüy dökümünde fazla kalmış, kanatlarının dıştaki ve en uzun tüylerini yolmuş. Ben de kanatlarını titretirken ve uçamazken gördükten sonra hemen veterinere götürdüm kuşu. Veteriner bana tüy dökümünde fazla kalmış, biraz kilo almış ve kanatlarındaki tüylerini kendisi çıkardığı için, o tüyler uzadıktan sonra uçabilir dedi. "Kuşçulardan da ilaç - vitamin vs almayın." dedi. Her ne olursa olsun eğer evcil hayvan bakıyorsanız gereken durumlarda veterinere götürmelisiniz, bilirkişi yorumu çoğu zaman rahatlatır ve yatıştırır durumu.

Benim papağanımın ayağıda kapıya sıkışmıştı. 1-2 gün basmadı düzeldi ayağı ama en sağlıklısı veterinere göstermek.

Kuşçular çok anlamıyorlar bu durumlardan, bizim kuş da tüy dökümünde fazla kalmış, kanatlarının dıştaki ve en uzun tüylerini yolmuş. Ben de kanatlarını titretirken ve uçamazken gördükten sonra hemen veterinere götürdüm kuşu. Veteriner bana tüy dökümünde fazla kalmış, biraz kilo almış ve kanatlarındaki tüylerini kendisi çıkardığı için, o tüyler uzadıktan sonra uçabilir dedi. "kuşçulardan da ilaç - vitamin vs almayın." dedi. Her ne olursa olsun eğer evcil hayvan bakıyorsanız gereken durumlarda veterinere götürmelisiniz, bilirkişi yorumu çoğu zaman rahatlatır ve yatıştırır durumu.

Benim kuşumun da tüyleri 4-5 aydır dökülüyor. Sürekli tüy dökümünde. Hiç tüyleri çıkmıyor artık. Bir de kuyruğu ve biraz da kanatları titriyor. Rahat uçuyor ama. Sizce ne yapayım? Etrafımda hiç veteriner yok. Pet shop var sadece.

Ama sizinde yaptığınız vicdansızlık. Kuş almadan önce niye düşünmediniz? Hayvan acı çekiyor günahı sana. Acilen veterinere götürün hayvan düşmanlığı yapmayın.

Benim kuşumun da tüyleri 4-5 aydır dökülüyor. Sürekli tüy dökümünde. Hiç tüyleri çıkmıyor artık. Bir de kuyruğu ve biraz da kanatları titriyor. Rahat uçuyor ama. Sizce ne yapayım? Etrafımda hiç veteriner yok. Pet shop var sadece.

Hocam kuşunuz tüyünü yoluyor olabilir mi? Petshopun pek bir şey anlayacağını sanmıyorum size sprey verir o sprey ise sadece ticaret için üretilen spreyler pek bir işe yaramıyorlar. Kendim test ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı