Kuşum ishal oldu

Muhabbet kuşlarına asit zararlı sirke verilmemeli.

İlaç ve zehiri ayıran tek şey dozdur. Doğru dozda alındığı zaman yararlıdır. Portakal limon gibi asitli meyveler verilmemelidir dediğiniz gibi. Az miktarda sirke kullanımında bir sıkıntı olmaz.

Bunu bende okumuştum. Kafese sıkıyorum ben mikrop kırsın diye. Sıkıntı olur mu?

Sıkıntı olmaz. Biti ve bakteriyi dediğiniz gibi öldürür.

İlaç ve zehiri ayıran tek şey dozdur. Doğru dozda alındığı zaman yararlıdır. Portakal limon gibi asitli meyveler verilmemelidir dediğiniz gibi. Az miktarda sirke kullanımında bir sıkıntı olmaz.
Hocam internette araştırmaları belli ayrıca kuştan anlıyan veterineriniz var ise sorunuz sirke zararlımı diye.

Bunu bende okumuştum. Kafese sıkıyorum ben mikrop kırsın diye. Sıkıntı olur mu?
Çok sorun olmaz fakat onun yerine Virkon S gibi kaliteli bi dezenfektan kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam internette araştırmaları belli ayrıca kanatlı uzmanınız var ise sorunuz sirke zararlı mı diye.

Çok sorun olmaz fakat onun yerine virkon s gibi kaliteli bir dezenfektan kullanabilirsiniz.

Araştırabilirsiniz fazla kullanmamak şartıyla kullanılabilir. Ek olarak dedikleriniz üzüm ve beyaz sirke için geçerli ben elma sirkesi demiştim.

@bxtbx zor durumda kalmadıkça(bit gibi) kimyasal ürünlere bulaşmanızı tavsiye etmem. En iyisi sulandırılmış sirke ile yolunuza devam etmeniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı