Kuşun birlikte yaşadığı kuştan ayrılması problem yaratır mı?

DalenS

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, 2 tane kuşum vardı erkek ve dişi. Erkek olan kuşu ayırdım, çünkü başka bir evde beslemek istedim. Sıkıntı olur mu?

Ne kadar süre kaldılar beraber? eger uzun süreyse depresyona girebilirler öldü sanıp aglayabilirler bile bu bir gerçek bizim kedimizde olmuştu sessizleşebilir bir süre.

Yok la ne olacak hayvan bunlar ne anlar dişi erkek koy bir tane taş parçası kemirsin sabaha kadar.

Hayvan diye hayatları yok mu arakdaşım bu nasıl yorum. Evet belki insan gibi değiller ama onlarda anlyayabiliyorlar bizde kuş besledik hayvan yanımıza yaklaşmıyordu öleceğini anladı sanırım ki ölmeden önceki hafta tüm aile ferdlerini tek tek gezdi. Kulaklıgımda oturup oyun oynmamamı izliyordu...

Yok la ne olacak hayvan bunlar ne anlar dişi erkek koy bir tane taş parçası kemirsin sabaha kadar.
Hayvanların herhangi bir duygusu yok gibi konuşmuşsunuz uzun süre beraber kalıp birbirine duygu besleyen hayvanlar ayırdıklarında @Mando9098 arkadaşın dediği gibi depresyona girebilirler. Ölüme kadar gidebilir.

Merhaba, 2 tane kuşum vardı erkek ve dişi. Erkek olan kuşu ayırdım, çünkü başka bir evde beslemek istedim. Sıkıntı olur mu?

Eger şart değilse ve zorunlu değilsen ayırmamanı öneririm sonuçta onlar karı koca gibi bir şeydir muhtemelen artık. Hayvan anlamaz diye de eziyet yapmayın. Ama zorunluysan yapabilirsin ama depresyona girebilir her ikisi de ya da biri bilemiyorum.

Hayvanların herhangi bir duygusu yok gibi konuşmuşsunuz uzun süre beraber kalıp birbirine duygu besleyen hayvanlar ayırdıklarında @Mando9098 arkadaşın dediği gibi depresyona girebilirler. Ölüme kadar gidebilir.

Bizim kedimiz var ismi leyla şu anda 4 yaşına girdi 4 yaşına gelene kadar 3 kedi daha besledik ve hepside öldü biri bizim ihmalsizliğimizden yaşandı hala aklıma geldikçe moralim bozuluyor mesela her biri öldüğünde hayvan sessizleşti ve içine kapandı sürekli tuvalete girip çıkarken ayagıma saldırıp oynayan kediden tamamen bütün gün yatıp uyuyan bir kedi oldu ama sonradan bir kedi daha sahiplendik sokaktan ve morali düzeldi. Onlarında duyguları var bizimkisi kadar ağır olmayabilir belki bilimsel açıdan net bir bilgim yok lakin onlarda canlı...

Ne kadar süre kaldılar beraber? Eger uzun süreyse depresyona girebilirler öldü sanıp aglayabilirler bile bu bir gerçek bizim kedimizde olmuştu sessizleşebilir bir süre.

Hayvan diye hayatları yok mu arakdaşım bu nasıl yorum. Evet belki insan gibi değiller ama onlarda anlyayabiliyorlar bizde kuş besledik hayvan yanımıza yaklaşmıyordu öleceğini anladı sanırım ki ölmeden önceki hafta tüm aile ferdlerini tek tek gezdi. Kulaklıgımda oturup oyun oynmamamı izliyordu...

2 yıl gibi bir şey fakat çok iyi anlaşmıyorlardı bazen birbirini ısırıyolardı bazen de seviyorlardı garip vallahi.

Muhabbet kuşları duygusal canlılardır. Zamanında eşi öldüğü için yemeden içmeden kesilip ölüm orucuna giren kuşum olmuştu. Eğer uyuşmazlıkları yoksa, erkek veya dişiden biri kısır değilse ayırmayın. İkisinden biri kısırsa bu diğer kuşu olumsuz etkiler bu durumda ayırmanız daha iyi olur.

Geri
Yukarı