Kuşun tırnağı derinden kesilirse ne olur?

Bakım kremi olduğu için ne kadar faydalı olur bilmiyorum. Yarın eğer bulabilirseniz nöbetçi eczaneye bakın isterseniz. Antibiyotikli krem daha iyi olur.
Yakında nöbetci eczane var mı bilmiyorum. Şimdilik bekleyeceğiz. Kuş sesi açınca eskisi kadar heyecanlanmıyor ama normal.

Annem kuşun tırnağını kesmek istedi -kuşu tutarken çok oynaşıyordu ve benim canımı acıtıyordu-. Sonra keselim derken annem bir tanesini derinden kesti kan fışkırmaya başladı. Petshop'a gittik bişe olmaz dedi fakat içimde hala bir kaygı var üstelik üstüne akan kanı temizleyelim diye yıkadık. Kuş bizden uzaklaşır mı? Bizi sevmez diye bir şey olabilir mi?
Tırnak kesmeyi kuşlar sevmez. Bu yüzden size birkaç saat küsebilir belki. Ama zannetmiyorum. Kuşun tırnağını kesmek deneyim ister. Çok ince olan kanal, tırnağı besler. O yüzden o ve oradan sonrasını kesmemeniz lazım. Keserseniz böyle sonuçlanır. Kanı durdurmanız lazım. Mısır nişastasını kuşun kanayan tarafına sürebilirsiniz. Aksi halde enfeksiyondan dolayı kuş hastalanabilir. Kuşun durumu nasıl? Yiyip, içiyor mu? Dışkısında bir problem var mı? Bir dışkı fotoğrafı alabilirim. Bu da size ders olsun hocam, veterinere kestirin. Sizin kesmemeniz gerek.

Şuanlık yem yemedi. Sanırım korkusundan. Su içtiğini çok az gördüğüm için onu hiç görmedim. Şuanlık dışkılamadı.
Az önce baktım biraz yeşil dışkılamış ama kuru. Ne yapabiliriz?

Konunun başında anlattığım gibi annem kuşumu elime alınca parmağımı cırıyordu. O da gel keselim falan dedi ama başta kabul etmedim. Sonra illallah ettirdi ve en sonunda vazgeçtim.
@strigoi @Wilson Fisk bir fikriniz var mı?
Ne gibi bir fikir? Eğer hala kanıyorsa büyük sıkıntı. Nişastayla durdurun. Kanamıyorsa orasını sirkeli su ile temizleyin. 1 su bardağına 8-9 damla damlatın. Dışkısını ve kuşu sürekli gözlemleyin. Kabarıksa, dışkısında sorun varsa bana bildirin. Halsizse vitamin veya probiyotik desteği sağlayın.

Annem kuşun tırnağını kesmek istedi -kuşu tutarken çok oynaşıyordu ve benim canımı acıtıyordu-. Sonra keselim derken annem bir tanesini derinden kesti kan fışkırmaya başladı. Petshop'a gittik bişe olmaz dedi fakat içimde hala bir kaygı var üstelik üstüne akan kanı temizleyelim diye yıkadık. Kuş bizden uzaklaşır mı? Bizi sevmez diye bir şey olabilir mi?
Siz tahta tünek alın o kendisi düzeltir. Doğada nasıl yaşıyor bu hayvanlar? Bilmeden de bir işe kalkışmayın bunbizdan sonra da. Hassas hayvan bunlar bizim için 2 damla kan hiçbir şey de olsa onlara göre ciddi birşey.
Veterinerler hayvan uzmanı, tabii ki kesebilir.

Kuşun türüne göre değişiyor diye biliyorum.
Her veteriner kuştan anlamıyor. Dikkatli olmak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı