Kutulu Alacağım Oyunu Dijital Ortamda Saklayabilir Miyim?

Madagaskar1

Hectopat
Daha fazla  
Aral Game bugün GTA V Ön Sipariş'i duyurdu. Fiyatı 180 TL, indirim kuponu veriyor bu sayede 160 TL'ye geliyor. Ben oyunu kutulu almak istiyorum ancak dijital ortamda da bir kopyası olsun istiyorum güvende kalsın diye.

Mesela DVD çizilse-kırılsa oyun tamamen boşa gitmiş olacak, buna önlem olarak aldığım kutulu oyunun içinde Steam anahtarı veya herhangi bir kod çıkacak mı?

Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Oyunu dijital almak istemiyorum, o kutudan çıkan haritayı, zeplin kodunu vs... elde etmek için kutulu almak istiyorum.

Not: Biliyorum Aral yüzünden Steam fiyatları arttı fakat yapabileceğim bir şey yok. Oyunu kutulu olarak alabileceğim başka güvenilir bir yer bilen varsa söylerse sevinirim.

@BlueFear teşekkür ederim o zaman kesin olarak kutulu alacağım. Peki Aral'dan mı almalıyım yoksa bu fiyata başka bir yerde bulabilir miyim kutulu olarak?
@Görkem sorduğum soruyla verdiğin cevap arasında bir ilişki kuramadım kusura bakma...

Fiyat konusunda oyun çıkmadan birşey söylemek için erken. Bir de Steam'de oyun ekleme makalesinde şu anda GTA5 eklenebilir oyunlar listesinde gözükmüyor ama büyük ihtimal daha oyun çıkmadığı içindir. Kutulu satın almadan önce destek masasına soru gönderin isterseniz işinizi garantilemek için.

Retail / Digital CD Keys - CD-Key - Knowledge Base - Steam Support

Aral ile iletişime geçip GTA V kutulu versiyonları içinden çıkacak cd-keyin hangi DRM için olacağını öğrenebilirsiniz, eğer ellerinde bu bilgi var ise tabi. Çünkü Steam kodu değilde sadece Social Club kodu da sağlanabilir. Ayrıca hala Steam'de daha ucuza çıkmasını umut ediyorum.:paragöz:

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı