Kutusu açılmamış televizyon iade edilir mi?

Synth36

Decipat
Daha fazla  
Arkadaşlar internetten televizyon sipariş ettik dün. Bugün daha iyisini bulduk aynı fiyata ama Hepsiburada ürün sana ulaşmadan iade edemezsin dedi. Biz diğer televizyonu alsak önceki gelince iade etsek olur mu? İadeyi kabul eder mi Hepsiburada? Teşekkürler.

Arkadaşlar internetten televizyon sipariş ettik dün. Bugün daha iyisini bulduk aynı fiyata ama Hepsiburada ürün sana ulaşmadan iade edemezsin dedi. Biz diğer televizyonu alsak önceki gelince iade etsek olur mu? İadeyi kabul eder mi Hepsiburada? Teşekkürler.
Ederler.

Normalde etmesi gerekir diye biliyorum. Hatta biz telefon sipariş ederken kargoda iade seçeneği de vardı yanlış hatırlamıyorsam ama bu değişebilir. Ürüne ve kutusuna zarar gelmemişse iade ederler.

Gelir gelmez iade talebi oluşturacağız sıkıntı olmaz bence hocam.
Hocam hesabınızda siparişler kısmında üstüne tıklayıp iade ve diğer talepler sekmesinden halledebilirseniz olur. Ben hiç iade işlemi yapmadığım için süreç nasıl işliyor bilmiyorum. İadeyi kabul ederler bence.

Gelir gelmez iade talebi oluşturacağız sıkıntı olmaz bence hocam.

Teslim alırken kutuda hasar var mı bakın, hasar varsa teslim almayın ve tutanak tutturup iade edin. Eğer hasarlı kutuyu alırsanız iade almazlar.

Kutu sağlamsa bunu kanıtlayın, fotoğraflarını videolarını çekin. Amaç kargoya kutuyu verirken sağlam olduğunu kanıtlayabilin. Kargoya verirken imkan varsa görevlilere kutu sağlam bir şekilde teslim alınmıştır tarzında not ekleyin. Yoksa yine kargo firmasındayken fotoğraf çekin.

Aksi durumda, satıcı suçu size atar siz kargoya, kargo satıcıya elinizde kanıt yoksa çözüm bulamazsınız

Yeni konular

Geri
Yukarı