Kutusu hasarlı işlemciyi için değişim istenmeli mi?

secraton

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, Vatan Bilgisayar'ın internet sitesinden Intel i5 13600K işlemci satın aldım. Ürün bana ulaştı fakat üründe fabrika bandı yoktu ve kenarları yıpranmış şekildeydi. Ürünün görsellerini ekledim. Sistem parçalarım hazır fakat işlemciyi bu şekilde görmek beni biraz tedirgin etti açıkçası. Ürünün değişimi için görüştüğümde ürünü kargo ile merkeze gönderin incelenip size dönüş yapılır dediler. Kargo git gel ve inceleme süresi uzun süreceğini düşündüğümden dolayı göndermek de içimden gelmiyor, sistemi kurmak istiyorum artık. Bu tarz durumlarla karşılaşan var mı? Sizce ne yapmalıyım?

WhatsApp Image 2023-06-21 at 11.32.58.jpeg
WhatsApp Image 2023-06-21 at 11.33.07.jpeg
WhatsApp Image 2023-06-21 at 11.33.43.jpeg

Merhaba, Vatan Bilgisayar'ın internet sitesinden Intel i5 13600K işlemci satın aldım. Ürün bana ulaştı fakat üründe fabrika bandı yoktu ve kenarları yıpranmış şekildeydi. Ürünün görsellerini ekledim. Sistem parçalarım hazır fakat işlemciyi bu şekilde görmek beni biraz tedirgin etti açıkçası. Ürünün değişimi için görüştüğümde ürünü kargo ile merkeze gönderin incelenip size dönüş yapılır dediler. Kargo git gel ve inceleme süresi uzun süreceğini düşündüğümden dolayı göndermek de içimden gelmiyor, sistemi kurmak istiyorum artık. Bu tarz durumlarla karşılaşan var mı? Sizce ne yapmalıyım?

Eki Görüntüle 1849048Eki Görüntüle 1849049Eki Görüntüle 1849050
Değişim isterdim yerinizde olsam. Çünkü önceden kullanılmış gibi gözüküyor.

Kutusunu video çekerek açın ve pinlerin hepsini kontrol edin.
Pinler de sorun yoksa güle güle kullanın.
Şimdiden hayırlı olsun.

( Bant olmadığını şimdi farkettim ve direk iade etmenizi öneririm. )

Eki Görüntüle 1849048Eki Görüntüle 1849049Eki Görüntüle 1849050

Sebebi ne olursa olsun o kutu daha önce açılmış ve yeniden sıfır diye satılmış. İleride hayır bu teşirdi vs derler başın ağrır. Hoş bir şey değil. Sıfır takıntın yoksa git 2. el al binlerce lira ucuza alırsın en azından.

5-6 sene esnaf dükkanının camında beklemiş gibi duruyor. 😃 Direkt iade edin derim.

Geri
Yukarı