Kutusu hasarlı ürün iade edilmeli mi?

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Dün Hepsiburada üzerinden aldığım soğutucu bugün elime ulaştı. Dış kolisinde bir hasar yoktu fakat ürünün kendi kutusuna baktığımda kutunun yırtıldığını ve darbe almış gibi yamulduğunu gördüm. Zaten soğutucu kendisinden büyük bir kolinin içine ekstra koruma olmadan paketlenmişti dolayısıyla kargoda hasar görmesi oldukça olası. Kutuyu hiç açmadan Hepsiburada'ya ulaştım çünkü kutu açıldığında cayma hakkının olmayacağını söylediler. Neyde görevli bana kutusunu açmadığım takdirde iade ve değişim yapabileceklerini söylediler. Bende yarın kargoya vermeyi düşünüyorum.
Fakat kargolar bayramda çalışmadığı için ürün elime ancak bayramdan sonra ulaşacak. Ben bayramda rahat rahat montajını yapmayı düşünüyordum. Şimdi sizce kargo sırasında ürüne hasar gelmiş midir? Ve sizce kutusu hasarlı olmasına rağmen açıp test edeyim mi?
Kutusunun fotoğrafları ektedir.

Dosya Ekleri

• IMG-20220428-WA0006.jpeg
    IMG-20220428-WA0006.jpeg
    67 KB · Görüntüleme: 154
  • 20220428_175938.jpg
    20220428_175938.jpg
    255,6 KB · Görüntüleme: 161
  • 20220428_175841.jpg
    20220428_175841.jpg
    63,2 KB · Görüntüleme: 140
  • 20220428_175811.jpg
    20220428_175811.jpg
    74,1 KB · Görüntüleme: 144
  • 20220428_175805.jpg
    20220428_175805.jpg
    117,8 KB · Görüntüleme: 129
Merhaba. Dün Hepsiburada üzerinden aldığım soğutucu bugün elime ulaştı. Dış kolisinde bir hasar yoktu fakat ürünün kendi kutusuna baktığımda kutunun yırtıldığını ve darbe almış gibi yamulduğunu gördüm. Zaten soğutucu kendisinden büyük bir kolinin içine ekstra koruma olmadan paketlenmişti dolayısıyla kargoda hasar görmesi oldukça olası. Kutuyu hiç açmadan Hepsiburada'ya ulaştım çünkü kutu açıldığında cayma hakkının olmayacağını söylediler. Neyde görevli bana kutusunu açmadığım takdirde iade ve değişim yapabileceklerini söylediler. Bende yarın kargoya vermeyi düşünüyorum.
Fakat kargolar bayramda çalışmadığı için ürün elime ancak bayramdan sonra ulaşacak. Ben bayramda rahat rahat montajını yapmayı düşünüyordum. Şimdi sizce kargo sırasında ürüne hasar gelmiş midir? Ve sizce kutusu hasarlı olmasına rağmen açıp test edeyim mi?
Kutusunun fotoğrafları ektedir.
Ürün kutusunda öyle ciddi bir hasar görmedim.
Açın eğer ürün hasarlıysa 14gün içinde iade ve değişim hakkınızı kullanırsınız

Kargo sırasında ezilmiş olabilir satıcıyla konuşmakta fayda var.
Satıcı hepsiburadanın kendisi zaten.
Neye gerek yok test etmeye mi yoksa geri göndermeye mi tam olarak anlayamadımda?
Ürün kutusunda öyle ciddi bir hasar görmedim.
Açın eğer ürün hasarlıysa 14gün içinde iade ve değişim hakkınızı kullanırsınız
Ürünüb kutusu açılırsa iade ve değişim için servis raporu isteyecekler. Kendilerine sordum açık bir şekilde açılması durumunda cayma hakkının olmayacağını belirttiler.

Neye gerek yok test etmeye mi yoksa geri göndermeye mi?

Ürünüb kutusu açılırsa iade ve değişim için servis raporu isteyecekler. Kendilerine sordum açık bir şekilde açılması durumunda cayma hakkının olmayacağını belirttiler.

Göndermeye.

Anladım. Normalde hep mağazadan alışveriş yapardım son 1 aydır 4 adet ürün aldım web üzerinden hepsi hasarlı geldi. O yüzden tedirginim açıkçası.
Kutusunu hafiften araladığımda içindeki vidaların vs. durduğu kutununda ağzının açılmış olduğunu gördüm bu arada.

Neye gerek yok test etmeye mi yoksa geri göndermeye mi tam olarak anlayamadımda?

Daha önce HB dan cep telefonu aldım.
Telefon kendi kendine kapanıyordu sürekli.
4 5 gün sonra kutusuyla beraber iade ettim herhangi bir sorun olmadı.

Geri
Yukarı