Kutusuz 5600X 2590 TL alınır mı ?

Hakan_SS

Kilopat
Daha fazla  
Şu an peşin fiyatına taksitle alabiliyorum. Zaten amd stok soğutucum var. Sizce alınır mı ?
Gaming gecesinde 2500TL iniyor fakat taksit yaparken faizle 2700TL çıkıyor.

Alınır, zaten Tray yani kutusuz olan modeller o fiyat bandında satılmakta. Fakat o işlemciyi hem stok fan ile kullanıp hem de CPB açık kullanamıyorsunuz çünkü turbo frekanslarda stok soğutucu yeteri kadar soğutamıyor, işlemci 80-85 derecelere çok rahat çıkıyor. CPB kapatırsanız da 3.7 GHz frekansına sabitleniyor ve genellikle 65 dereceyi geçmiyor fakat bu esnada da 1000 GHz frekans/performans kaybı olmakta. Bilginize.
++ Bu arada ürünü bir başkası satın almış o kişi satmakta. Kendi adınıza fatura vs. kesilmeyecek, satıcı en aşağıda belirtmiş. Fakat kapalı kutu olduğunu beyan etmiş. Bu detayları gördünüz mü bilmiyorum ama hatırlatmakta fayda var. 😅

Alınır, zaten Tray yani kutusuz olan modeller o fiyat bandında satılmakta. Fakat o işlemciyi hem stok fan ile kullanıp hem de CPB açık kullanamıyorsunuz çünkü turbo frekanslarda stok soğutucu yeteri kadar soğutamıyor, işlemci 80-85 derecelere çok rahat çıkıyor. CPB kapatırsanız da 3.7 GHz frekansına sabitleniyor ve genellikle 65 dereceyi geçmiyor fakat bu esnada da 1000 GHz frekans/performans kaybı olmakta. Bilginize.
++ Bu arada ürünü bir başkası satın almış o kişi satmakta. Kendi adınıza fatura vs. kesilmeyecek, satıcı en aşağıda belirtmiş. Fakat kapalı kutu olduğunu beyan etmiş. Bu detayları gördünüz mü bilmiyorum ama hatırlatmakta fayda var. 😅
İyi bir kule tipi soğutucu almayı düşünüyorum. Şimdi gördüm, arızalı çıkarsa garantiyle verirken sıkıntı çıkarır mı ?

Kule tipi daha verimli kullanmanız açısından daha iyi bir seçenek. Elbette, ürünün satın alındığına dair resmi bir fatura gerekli, garanti vs. gibi destekleri almanız için yeterli.

Sorun yaşarsa zaten GG üzerinden iade edebilir. Satıcı şahıs da olsa sitenin ve yasanın kurallarına uymak zorunda. Kaldı ki taksit ile alacaksa kutulu ürünler daha pahalı, taksit ile vade farkı da ekleneceği için daha da fazla para çıkacak. Bütçe varsa veya esneyebilirse bütçe denilen yapılabilir.

Alınır, zaten tray yani kutusuz olan modeller o fiyat bandında satılmakta. Fakat o işlemciyi hem stok fan ile kullanıp hem de CPB açık kullanamıyorsunuz çünkü Turbo frekanslarda stok soğutucu yeteri kadar soğutamıyor, işlemci 80-85 derecelere çok rahat çıkıyor. CPB kapatırsanız da 3.7 GHz frekansına sabitleniyor ve genellikle 65 dereceyi geçmiyor fakat bu esnada da 1000 GHz frekans/performans kaybı olmakta. Bilginize.

Usta dediğin CPB ayarını nasıl açıyoruz?

Yeni konular

Geri
Yukarı