Kuyruk sokumunda oluşan ağrı ve hafif kanama

Akıntı veya koku var mı o bölgede? Varsa kıl dönmesidir, doktora gitmeniz şart. Ameliyat için, lokal anestezi yapıyorlar, belden aşağısını hissetmiyorsunuz. Hastanede yatış veya diren mevzusu hakkında net bir şey söyleyemem, değişiyor çünkü.

Akıntı veya koku var mı o bölgede?

Yok hocam 2 gün önce kanama vardı annemin verdiği merhemi sürünce kanama tamamen gitti. Ağrıyı da durduyor fakat saatler sonra hafif bir ağrı tekrar başlıyor.
Akıntı veya koku var mı o bölgede? Varsa kıl dönmesidir, doktora gitmeniz şart. Ameliyat için, lokal anestezi yapıyorlar, belden aşağısını hissetmiyorsunuz. Hastanede yatış veya diren mevzusu hakkında net bir şey söyleyemem, değişiyor çünkü.

Bir de lokal anestezi nedir yani uyutmadan mı ameliyat ediyorlar? İstesem uyutmazlar mı?

Yok hocam 2 gün önce kanama vardı annemin verdiği merhemi sürünce kanama tamamen gitti. Ağrıyı da durduyor fakat saatler sonra hafif bir ağrı tekrar başlıyor.
Bu dediklerim yoksa kıl dönmesi için endişelenmene gerek yok pek. Oturma süreni azalt doktora gidene kadar. Bu arada, sivilce gibi bir şey olmasın?

Sivilceye benziyor evet. Bende ondan şüpheleniyorum.
Sıkıp kökünü kurutun derdim ama sivilce sıkmayı önermiyorlar pek. Emin olmak için doktora gitmenizi öneririm, önemli bir şey olabilir.

Bir de lokal anestezi nedir yani uyutmadan mı ameliyat ediyorlar? İstesem uyutmazlar mı?
Bu soruyu sonradan eklemişsin, görmemişim. Belli bir yerden yapılan iğne sonucu o bölgenin uyuşmasıyla yapıyorlar. Belden vururlarsa aşağısını hissetmiyorsun ama uyumuyorsunda. Kıl dönmesi hafif bir ameliyat olduğu için uyutmaya gerek duymuyorlar.

Doktora kesin gideceğim daha fazla ilerlesin istemiyorum. Bir merhem sürüyorum ağrı tamamen gidiyor ve kanamayı da durdurdu fakat saatler sonra hafif bir ağrı başlıyor tekrar sürünce gidiyor. Sizce bu merheme devam etmeli miyim?
En başında da belirtmiştim, doktor değilim.ilaç önerisi yapamam. Ancak kendimde uyguladığım tedaviyi bana iyi geldiği için önerdim ve aslında bu öneriyi bile yapmamam gerekiyor. Ama Halk tababeti, özellikle de şu zor günlerimizde bazen çözüm olabiliyor...Örneğin yorumlarda bir kardeşim ısırgan tedavisi uyguladığını söylüyor...O tedavide amaç deriyi zayıflatıp, kıl ucunu bulup köküne kadar inerek kıl kökünü sökmeye dayanır.Bu halk tebabetidir ama geçerli değil. Cerrahi olarak açılmadan kökü bulup çıkarmak mümkün değil. Eğer kıl ucuna ulaşıp dönen kılı çekebilmişse belirli bir süreliğine rahatlama sağlamış olabilir.
Pomad bu tamamen sizin inisiyatifinize kalmıştır. Yine benim gibi belki de farklı önerilerde bulunabilecek arkadaşlarım olabilir.Burada İnisiyatif kullanacak olan sizsiniz. Her ne kadar İnternetten, forumlardan, sosyal medyadan önerilere şiddetle karşı olsamda, an itibariyle Sağlık kuruluşlarında çalışan arkadaşlarımdan edindiğim bilgiyle, yükü arttırmamak adına ve en önemlisi de Hastalık kapmamak için, çok ağır rahatsızlık da olmadığı için bir süre idare edebilirsiniz diyorum. Bunu yazarken inanın üzülüyorum, Çünkü sağlık sorunlarına çözüm bulunacak yerler buraları değil. inisiyatif sizde.

Bu soruyu sonradan eklemişsin, görmemişim. Belli bir yerden yapılan iğne sonucu o bölgenin uyuşmasıyla yapıyorlar. Belden vururlarsa aşağısını hissetmiyorsun ama uyumuyorsunda. Kıl dönmesi hafif bir ameliyat olduğu için uyutmaya gerek duymuyorlar.
Youtube'da izlediğim videoda büyük bir ameliyat gibi duruyordu. Sanırım o ilerlemiş haliydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı