Kuzenim ders yapmam için zorluyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Negan Smith

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, teknoloji forumuna böyle bir konu açtığım için özür dilerim öncelikle. Ama sorun büyük. Benim 24 yaşında bir kuzenim var, rahmetli babaannem öldüğünde ziyarete geldi Eskişehir'den. Cenaze yapıldı bitti mevlit oldu ben gitmesini beklerken 2 hafta daha bizim evde kaldılar. Bana istediğim mesleği sordu. Ben de pilotluk dedim (ağzım yırtılsaydı da demeseydim) pilot olmak istiyorsan çok çalışman gerek dedi. Ve musallat gibi çöktü başıma. Günde 300 soru istiyor. Önce dolu sonra boş hallerine bakmak istiyor. Evine dönünce unutulur dedim ama şimdi de WhatsApp üzerinden zorluyor. 1 gün atmadım yarım saat dırdır etti. İnternetten çözüyorum bahanesine 1 ay oyaladım çözmeden sonra gözü mü açıldı ne oldu internetten çözdüklerin umrumda değil dedi. Yine kitap istiyor. Lütfen yardım edin arkadaşlarım, Online oyunlarda akıyor beni de çağırıyorlar ama bu kuzen müsveddesi yüzünden gidemiyorum. Telefonu çıkarıp yüzüne yüzüne sövmek istiyorum ama sülale arası kavga çıkar.

Açık konuşmak gerekirse iyiliğini düşünüyor ama bir yandan zorla güzellik olmaz. Tavsiyem onu uyar "böyle yapma hem benim için hem senin için sıkıntı oluyor, aksi takdirde iletişimimizi koparmak istemiyorum" tarzı bir şey de. Kesinlikle konuşurken ciddi ol, yani engel atabileceğini anlasın. Buna rağmen saçmalıyorsa hala engel bas.

Açık konuşmak gerekirse iyiliğini düşünüyor ama bir yandan zorla güzellik olmaz. Tavsiyem onu uyar "böyle yapma hem benim için hem senin için sıkıntı oluyor, aksi takdirde iletişimimizi koparmak istemiyorum" tarzı bir şey de. Kesinlikle konuşurken ciddi ol, yani engel atabileceğini anlasın. Buna rağmen saçmalıyorsa hala engel bas.
Böyle iyilik olmaz ki, 300 soru çözmemi istiyor ve daha tempoyu arttıracaksın diyor. Özel görev için mi hazırlanıyorum anlamadım. Test kitabı bitti diyorum yeni al diyor. Para kolay kazanılmıyor.

Kendisini düzgün bir dille uyarın. Dinlemiyorsa sessize alın. Tamam, kuzeninizin niyeti iyi ama her ne kadar ders için bile olsa sizi bu şekilde rahatsız edemez.

Zorla güzellik olmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı