Kuzey Kore, Japon denizine balistik füze attı

Bana kalırsa Kuzey Kore birilerinin yan devleti gibi bir şey. Çin olabilir mesela. Yani gerçek devlet olmayıp, sadece silah üretimi üzerine kurulmuş. Devamlı böyle denemeler yapıp duruyorlar. Çin, ABD'ye yanıt vereceği zaman Kuzey Kore üzerinden veriyor gibi geliyor bana. Geçmişte de Kuzey Kore - ABD atışması çok olurdu.

Kore için örnek verdim sen git biraz kitap falan oku. Kulaktan duyma bilgilerinle hahaha atıp durma.

Bunu bana 10 yaşında ki cocuğun demesi trajikomik. 3.dünya savaşın cıkmaması için sebep yok, buradaki tek sıkıntı Kore değil. Senin anlama bozukluğun var, ciddi söylüyorum.

Ülkeler arasında anlaşmazlık olur yine savaş çıkar bu da bunu körükler bunu anlatmaya çalışıyorum gelip konudan alakasız, dalga geçiyorsun. Neyse bir kişi daha eklendi.

Savaşın içinde oyun indirimi isteyen biriyle zaten konuşmak ne kadar akıllıca bilmiyorum. Adamlar çocuğunu, ailesini, kardeşini kaybediyor oyun indirimi olsun diyorsun...

5-6 kişi neden hep WW3 çıkacak deyip duruyor? WW3 için 2 büyük devletin savaşması lazım. Artık anlayın şunu. Kuzey Kore-Güney Kore için WW3 falan çıkmaz.
1. Dünya Savaşı'nın çıkışı Avusturya Macaristan ile Sırbistan arasındaydı. İkisi de büyük devlet değil.
2. Dünya Savaşı ise Hitler çılgınlığı yüzünden çıktı. Yine iki büyük devlet arası değil. Tamam Almanya büyük bir devlet ama karşısına bir devleti hedefleyerek çıkmadı. Polonya zaten büyük değildi.

Üçüncü dünya savaşına hiçbir ülkenin maçası yemez. Savaş demek açlık, kıtlık, sefalet ve ölüm demektir. Bazı arkadaşlar fazla oyun oynamaktan gerçeklik algısını yitirmiş.
Oyun oynamaktan ziyade, yakın zamanda olma şansı var. Ama bunun ismi 3.dünya savaşı değil 2-3 ülke arasında savaş olur. Tabii bilemeyiz.

Geri
Yukarı