Kuzey Kore'de dar kesim pantolon giymek yasaklandı

Her şeyi dine bağlamayın.
Ve ''din temelli olduğunu düşünüyorum'' ne demek?
Düşüncesinin temelinde din olunca gericilik, yobazlık mı oluyor?
Doğrudan öyle demeseniz de öyle bir mana çıkıyor.
Maalesef bağlamak zorundayım. Yazılanlar ve yazdıklarım ortada. Bir çekincem de yok.

Kanıtlayamadığım için düşünüyorum diye belirttim. Bir konunun temelinde din varsa ve başkalarının hayatını hedef alıyorsa gericilik ve yobazlık oluyordur.

Konu içinde din olmasa bile benim giydiğim şeyleri, düşünce yapımı hedef alıyorsa gene gericilik tanıma dahil oluyor.

Bu aslında kötü gibi gözükse de otoriteyi sağlama konusunda iyi bir durum.
Bu kurallar aslında bazı sapkın erkeklerin kadınlara, bazı sapkın kadınların erkeklere benzemeye çalışmasını engelliyor.
zaten kk de sağlam bir otoriter olduğu için ve sapkın özgürlük adı altında yaşayan kişi olmadığı için kk'de toplar olmayacak.
Bunun da ülkenin asker sayısına niteliğine faydası olacak.
Tabi kötü yönlerde var ama bu iyi özelliği açmak istedim saygılar.

Adamların dar kesim pantolonu yasaklama sebebi, ülkenin batı ahlakını benimsememesini istediklerindendir. Ben olsam değil dar kesim pantolonu, batı ahlakı ile özleşen kıyafetleri, özellikle milletin gözünü boyayacak ve kan dolaşımını yavaşlatacak türden olan giysilerin tamamını yasaklardım.

Türkiye şu an çakma Amerika standartlarında bir ülke.
Bunu günümüz Türk insanlarına bakarak rahatça söyleyebiliyorum.
Şu zamanlar yine iyi zamanlarımız, her ne kadar töre ve adetlerine bağlı olduklarından ve geçmişlerini bırakamadıklarından dolayı yaşlılara hak vermesem de, onlar devleti ayakta tutan son temellerdir.

Şimdiki gençlik hele bir büyüsün, sonra da onların çocukları büyüsün bak gör halimiz ne olacak.
Hal ve hareketleri sadece eğlenmek ve rahatça yaşamak isteyen, boş kafadan insanlar.
Ne bir hedef, ne bir amaç, ne de bir kaide var.
Elbette ilim adamı olmak isteyen, düşünen ve akleden kimseler de var onlar amenna.

Şimdi burada meseleyi iyice açardım ama bu millet ıslah olmaz. Boşa kürek çekmeye lüzum yok.

İyi forumlar.
Haklılık payın var.

Maalesef bağlamak zorundayım. Yazılanlar ve yazdıklarım ortada. Bir çekincem de yok.

Kanıtlayamadığım için düşünüyorum diye belirttim. Bir konunun temelinde din varsa ve başkalarının hayatını hedef alıyorsa gericilik ve yobazlık oluyordur.

Konu içinde din olmasa bile benim giydiğim şeyleri, düşünce yapımı hedef alıyorsa gene gericilik tanıma dahil oluyor.
Gericilik demenize bir şey demiyorum. Dinin gericilik olarak tanımlanmasına karşı çıkıyorum.
Mesela Abbasiler özgür düşünce ortamını oluşturmuştu. Çok ileri seviyedeydiler.
Keza Emeviler de biraz ırkçılık yapmalarına rağmen bayağı bayağı ileriydiler. Zaten Avrupa Rönesans'ta Endülüs Emevileri'nin bıraktığı eserlerden yararlanıyorlar. Tabii sadece bundan yararlandılar demiyorum ama önemli bir paya sahip.

@One Face Arkadaşım orada eser mi bıraktılar da faydalınsanlar? Baya eser bıraktıklarj çok belli zaten. Çekildikleri gibi Müslümanlık orada son bulduğuna göre epey eser bırakmış olmalılar. Ayrıca İbn-i Sina'ya Avicenna denmesi ne alaka?

Yeni konular

Geri
Yukarı