Kuzey Kore'de "kayıp mermi" alarmı: 653 mermi bulunana kadar sokağa çıkma yasağı

Sevgili arkadaşlar , bizim gibi ülkelerde sosyal entropi dediğimiz tansiyon toplumsal tansiyon oldukça fazladır bu entropinin boşalması da çok fazladır ve çeşitli şekillerde cerayan etmektedir.

Örneğin İsviçre'de askerden terhis olan gençlere envanterindeki kayıtlı tüfekler ve mermiler verilir . Onlarda evlerinde bulundururlar . Fakat bildiğiniz üzere İsviçre'de bu tip olaylar ya yoktur ya da çok nadir cereyan eder .

Fakat bizim ülkemiz de örneğin , Kuzey Kore'de de olduğu gibi ruhsatsız mermi ve silah bulundurmayla alakalı ve dahi askeriyede mühimmat sıkı denetimdedir .

Örneğin ben askerdeyken giriş kontrole nöbetçi çavuş olarak atandım gece saatlerinde , ondan önce atandığım yer oldukça kötü ve nalet bir yerdi . Askerlerin bazıları muhimmat kaçırmışlar kolye yaparız diye bazıları da hastaneye gittiklerinde birilerine vermişler .

Askerleri çapraz sorguya aldık , muhimmat sandıklarını saydık ne ne kadar gitmiş hepsini saydık , sadece o askerler de değil hastaneye o zamanlar da aynı listeden giden tüm askerler sorguya alındığı gibi , üstüne birde emniyeti askeriyesi tam teyakkuzdu diyebiliriz . Tabi bunlar topu topu on ya da on beş mermi için .

Tabi bu mermiler aynı zamanda ; olası bir terör eyleminde de suçu askeriyenin üzerine atmak içinde kullanılabilmektedir kriminal açısından . Kovanı çekirdeğinden keza bu merminin askeriyeye mi yoksa atıyorum terör örgütüne ait mi olduğu anlaşılmaktadır . Askeriyeden kontrolsüz bir şekilde kaçırılan mermi de terör örgütüne ait bir silahtan bazı oynamalarla atılabilmektedir , Ayrıca her ne kadar terör örgütünün elinde beş yedi on yirmi gibi sayılarda askeriyede envantere kayıtlı kaçırılmış silah olsa da dediğim gibi işbu mermiler ufak düzeltmelerle atıyorum bir AK-47 ile ateşlenebilmektedir .

Sözcüyü konuşmaya gerek yok zaten , Sözcü de BATI STK cihangir solcuları etiler gericileri batı kamu diplomasisi grubundandır .

650 mermi için mi hepsi?
Japon denizini kontrol etsinler ya panik yapmaya ne gerek var denizin dibini boylamıştır belki
10120230939186066367.jpg

Sözcü'nün en sevmediğim özelliği ulan sen haber sitesisin hem Tv kanalında var artık ucuz numaralar ya bunlar
Demek ki 128 milyar dolarları kaybolsa, adamlar neler yapacaklar.

Sevgili arkadaşlar , bizim gibi ülkelerde sosyal entropi dediğimiz tansiyon toplumsal tansiyon oldukça fazladır bu entropinin boşalması da çok fazladır ve çeşitli şekillerde cerayan etmektedir.

Örneğin İsviçre'de askerden terhis olan gençlere envanterindeki kayıtlı tüfekler ve mermiler verilir . Onlarda evlerinde bulundururlar . Fakat bildiğiniz üzere İsviçre'de bu tip olaylar ya yoktur ya da çok nadir cereyan eder .

Fakat bizim ülkemiz de örneğin , Kuzey Kore'de de olduğu gibi ruhsatsız mermi ve silah bulundurmayla alakalı ve dahi askeriyede mühimmat sıkı denetimdedir .

Örneğin ben askerdeyken giriş kontrole nöbetçi çavuş olarak atandım gece saatlerinde , ondan önce atandığım yer oldukça kötü ve nalet bir yerdi . Askerlerin bazıları muhimmat kaçırmışlar kolye yaparız diye bazıları da hastaneye gittiklerinde birilerine vermişler .

Askerleri çapraz sorguya aldık , muhimmat sandıklarını saydık ne ne kadar gitmiş hepsini saydık , sadece o askerler de değil hastaneye o zamanlar da aynı listeden giden tüm askerler sorguya alındığı gibi , üstüne birde emniyeti askeriyesi tam teyakkuzdu diyebiliriz . Tabi bunlar topu topu on ya da on beş mermi için .

Tabi bu mermiler aynı zamanda ; olası bir terör eyleminde de suçu askeriyenin üzerine atmak içinde kullanılabilmektedir kriminal açısından . Kovanı çekirdeğinden keza bu merminin askeriyeye mi yoksa atıyorum terör örgütüne ait mi olduğu anlaşılmaktadır . Askeriyeden kontrolsüz bir şekilde kaçırılan mermi de terör örgütüne ait bir silahtan bazı oynamalarla atılabilmektedir , Ayrıca her ne kadar terör örgütünün elinde beş yedi on yirmi gibi sayılarda askeriyede envantere kayıtlı kaçırılmış silah olsa da dediğim gibi işbu mermiler ufak düzeltmelerle atıyorum bir AK-47 ile ateşlenebilmektedir .

Sözcüyü konuşmaya gerek yok zaten , Sözcü de BATI STK cihangir solcuları etiler gericileri batı kamu diplomasisi grubundandır .
Bilgilendirme için teşekkürler.

Bilgilendirme için teşekkürler.

Asıl ben teşekkür ederim , Doğuda terörde yapmıştım askerliğimi , bulunduğum yer Diyarbakır'da çok kötü bir yer olduğu için ve dahi askerlerde oldukça kötü oldukları için üstünden astına haliyle çok fazla olay tecrübe etmiştim kaçakçılıktan uyuşturucuya esrar ticaretinden bilumum ne aklınıza geliyorsa , bir başkasının silahından mermi yürütmeye varana kadar çok geniş skala da şeyler düşünebilirsiniz . Öyle ki örneğin doldur boşalt dediğimiz bir prosedür vardır kurma kolu çek bağla yaparsın o ara atım yatağına bakar kontrol edersin falan mermi var mı diye ? Bazıları örneğin gıcık olduğu askerlerin silahlarını gizlice alıp atım yatağına mermi sürerlerdi falan , darp işkence falan gırla ..

Bu yüzden düzeni tesis etmek için komutan sıfatıyla atanmıştım girişe kısım komutanı olarak imza sürkü yetkisi de bendeydi .

Silahlık , muhimmat deposu , binalar , üç araç kantrol bir kule içindeki envanterle beraber , sayısız zimmet vardı üzerimde , defterler falan da öyle , İsim soy isim alta sınıf rütbe ünvan imza atıyordum , doldur boşaltından muhimmatından değişimine devriyesinden yol kontrole araç takibinden girişe her şeye ben bakıyordum .

Bunu daha iyi açıklamak adına örneğin prosedürden bahsedebilirim :

Değişim , doldur boşalt , Muhimmat al ve muhimmat ver , bunların hepsi de deftere kayıt ederdim , atıyorum şu saatte şu kadar gram Şarjör şu kadar şarjör şeklinde .

Eğer ağırlıkta bir sıkıntı olursa da ; milleti çekerim sıraya sonra da , Şarjörü boşaltırım tek tek sayarım eksik varsa da zabıt tutarım . Sonra da her şey oldukça sinir bozucu olur . İlk girişte olduğum zamanlar iki üç kere bu durumu yaşadım . Çözesiye kadar da sinirlerim harap olmuştu .

Geri
Yukarı