KYK bursu 2000 TL oldu

Dilenciler bile daha fazla para alır ya. Yüksek lisans öğrencisine adam 130$ veriyor ya, çay fırlatsa daha iyiydi. Türkiye Yüzyılı dedikleri şişme balondan farksız.

Dilenciler bile daha fazla para alır ya. Yüksek lisans öğrencisine adam 130$ veriyor ya, çay fırlatsa daha iyiydi. Türkiye Yüzyılı dedikleri şişme balondan farksız.
Türkiye yüzyılının bir olayı yok. Sadece Türkiye'nin 100 yaşına girdiğine dair vurgu yapıyorlar. MHP Vezirköprü il başkanı Turan Kaya'ya sordum öyle dedi.

2 bin TL oldukça az. 2 bin TL kime yeter ki? KYK yurtlarında çıkan yemeklerin, oldukça kötü olduğu söyleniyor ve yemek parasının yanında, öğrencilerin okul, kitap vb. gibi şeylere de para harcaması gerekiyor. 2 bin TL'nin yeteceğini sanmam.

2 bin TL'nin yeteceğini sanmam.
En son baktığımda tavuk döner bile 100 TL olmuştu. İlkokula giderken 1 TL’ye ayran ile birlikte alabiliyordum. Üniversite öğrencisinin fatura, ulaşım, konaklama ve kitap gibi masrafları düşünüldüğünde dalga geçiyorlar gibi duruyor.

@Tim, ortaokul, lise öğrencilerine bursluluk sınavı adı altında 1000-2000 TL arası para veriliyordu diye hatırlıyorum sanki. Ailesiyle birlikte yaşayan ortaokul, lise öğrencilerine bile bu para veriliyorken üniversite öğrencilerinin çoğunluğu farklı şehirlerde okuyor. Farklı şehirde üniversite okuyan öğrenci için 2 bin TL yetmeyecektir.

Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi şehirlerde okuyan öğrenciler için korkunç bir durum. Yurt bulmak neredeyse imkansız ve kiralar da ev kredisi gibi olmuş. Tam zamanlı olarak çalışan bir kişi bile İstanbul’da kira ödemesi yaparken zorlanabiliyor. Onca dersi olan öğrenci ne yapacak?

Yurt bulmasını geçtim. İnternette türlü türlü haberlerini okumaya başladık. KYK yurtlarında kalan öğrenciler yetersiz ve sağlıksız yiyeceklerden, asansörlerden dolayı oldukça şikayetçi ve haklı olduklarını da düşünüyorum.

Geri
Yukarı