KYK Bursu Zammı Açıklandı!

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bursların bedava para olduğunun farkındayız değil mi ve devletin sınırsız kaynağının olmadığının? Bu burs meselesinin AKP'lilere yapılan makarna, kömür yardımından ya da vergileri silinen yandaşlardan farkı yok. Ve tüm bunlar eklenince üst üstte bugünkü gibi kriz yaşanıyor. Yani esasında şikayet ettiğiniz şeyler istediğiniz gibi olsa bu krizden çıkamaz ya da daha çok kriz yaşarız. Olması gereken başarılı veya isteyen öğrencilere kredi avantajı sağlanması. Burs verilecekse de bunun özel teşebbüse yıkılması gerekiyor. Ödediği bursun vergiden düşülmesi falan gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet dostlar burs 1250 TL olarak açıklandı.
Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Bence yeterli bir miktar değil.

Eki Görüntüle 1600990

Yetmez ki. Ben aylık 1200TL sadece dolmuş'a para veriyorum okulum Milas'ta ben Bodrum'dan 3 araba değiştirip gidiyorum, içinde yeme, içme, gezme hariç. Yazın çalışıp kazandığım paralar olmasa rezillik diz boyu olacaktı.

Devrime bak be. Yurtlara %80 zam yapılmıştı gerçi geri çekilmişti galiba tepkilerden sonra konuyu takip etmiyorum yanlışım olabilir. Orada öğrencinin cebinden %80 daha fazla para almayı düşünüyosan neden %80 zam yapmadın. Neyse 67 dolar maaş neyinize yetmiyor Z kuşağı.

Yetmez ki. Ben aylık 1200TL sadece dolmuş'a para veriyorum okulum Milas'ta ben Bodrum'dan 3 araba değiştirip gidiyorum, içinde yeme, içme, gezme hariç. Yazın çalışıp kazandığım paralar olmasa rezillik diz boyu olacaktı.

Sırf yol parasından kısmak için okula yürüyerek gidip geliyorum haftada 4 gün toplam 1 saat 20 dk tek otobüs ama olmayınca olmuyor işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı