KYK kredisi almak mantıklı mı?

Başvur, eğer burs çıkarsa (ki şartları acayip ekstrem o da ayrı saçmalık) al ama kredi olarak çıkarsa (ihtiyaçlarına göre değişir) alma.

Herkes bulaşma demiş ama KYK kredisi almadan üniversite okuma imkanın var mı? Okuma imkanın varsa zaten bulaşma. Baktın olmuyor ikinci sene başvurursun. Benim okuduğum dönemde imkanım olduğu hâlde aldım. Yaklaşık 9.5 aldım 10.5 ödeyeceğim. Enflasyon oranlarını, kredi faiz oranlarını hesaplarsak bence gayet mantıklı.
Bu alma diyen arkadaşlar kredi faizleri mı değişti? Neden bu kadar kesin cevaplar veriyorsunuz?

Peki şu an ne kadar ödüyoruz? Ayrıca krediyi aldıktan sonra toplu geri ödeme yapınca ek bir indirim yapılıyor mu?

Herkes bulaşma demiş ama KYK kredisi almadan üniversite okuma imkanın var mı? Okuma imkanın varsa zaten bulaşma. Baktın olmuyor ikinci sene başvurursun. Benim okuduğum dönemde imkanım olduğu hâlde aldım. Yaklaşık 9.5 aldım 10.5 ödeyeceğim. Enflasyon oranlarını, kredi faiz oranlarını hesaplarsak bence gayet mantıklı.
Bu alma diyen arkadaşlar kredi faizleri mı değişti? Neden bu kadar kesin cevaplar veriyorsunuz?
Galiba şu an ki enflasyona göre hesaplanıyor. O da 850 + 850*%50 = 1275 TL en düşük geri ödeme miktarı.

Peki şu an ne kadar ödüyoruz? Ayrıca krediyi aldıktan sonra toplu geri ödeme yapınca ek bir indirim yapılıyor mu?
Şuan 10.4k toplu ödersem 10.2k parayı altına atar taksit taksit öderim daha mantıklı. Ödeme günü gelmeden önce ödersen yine bir miktar indirim yapıyor ama ben yinede beklemeyi seçtim.

Yıllık iki katı değil de siz imzalarken toplam fiyat söyleniyor zaten size. Sadece ödemeleri geciktirirseniz fena faiz geliyor. Mesela ben unuttum ödemeyi yeni aklıma geldi 6 aylık gecikmeyle 150-200 lira arası bir faiz gelmiş.

Hem iş hem okulu bir arada götürebilecek durumdaysan mümkün olduğunca krediden uzak durmanı öneririm. Benim altımda araba ve milyonluk arazilerim olmadığı için burs çıkmadı, almak zorunda kaldım. Bir şekilde geri ödeyeceğiz artık. 🙂

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı