KYK kredisi yatmıyor

HayatYordu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben yarım dönem KYK kredisi aldım ve şimdi mezun oldum. e-Devlet'ten borcuma baktığımda kredi ödemeniz devam etmektedir diyor. Ama mezun olduğum için para yatmıyor, almıyorum yani. Bu konuyu nasıl çözebilirim? Bilenler cevaplarsa sevinirim.

Arkadaşlar ben yarım dönem KYK kredisi aldım ve şimdi mezun oldum. e-Devlet'ten borcuma baktığımda kredi ödemeniz devam etmektedir diyor. Ama mezun olduğum için para yatmıyor, almıyorum yani. Bu konuyu nasıl çözebilirim? Bilenler cevaplarsa sevinirim.
E-devlet üzerinde mezun görünüyor musunuz? Okul mezun olduğunuzu sisteme henüz girmemş olabilir.

Hocam mezun olduğunuza eminsiniz değil mi?😂

Şimdi baktım mezun görünmüyorum, çünkü okulda yapacağım 30 günlük bir stajım var. Acaba o stajı verdikten sonra mı hesaplanır.

Kredi geri ödemesi için mezun olmaya gerek yok diye biliyorum, 2 yıl sonra başlıyor ister mezun ol ister olma. Çünkü okulunu 3 yıl uzatan arkadaşım vardı okurken ödemeye başlamıştı.

Şimdi baktım mezun görünmüyorum, çünkü okulda yapacağım 30 günlük bir stajım var. Acaba o stajı verdikten sonra mı hesaplanır.
Öncelikle okulunuzun mezuniyet şartlarını tamamlamış olmanız gerekiyor. Daha sonra siz okula ilişk kesme başvurusu yapıyorsunuz ve okulda sizin mezuniyet işlemlerinizi tamamlayıp diplomanızı veriyor.

Geri
Yukarı