KYK Yurduna yerleşemedim

AreYouOkey

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Evet dediğim gibi yerleşemedim. Yedek sıram 273 İl Nevşehir. Sizce ne kadar sürede gelir. Eğer okul açılana kadar yerlesemezsem sizce ne yapmalıyım. Tecrübesi olanlar konuştursun biraz :). Kira olarak bir eve çıksam, tek başıma zorlanirim maddiyattan. Yanıma 1-2 kişi arkadaş bulsam sıkıntı olmaz ama. Yerin yabancisiyim oda yok şuan. Özel yurtlardan zaten bahsetmeyecegim. Ben şöyle bir şey düşündüm: Kendim tek eve kiraya çıksam 1 2 ay içerisine yanima adam bulabilir miyim ne dersiniz ? En mantıklısı bu gibi duruyor yerlesemezsem. Önerisi olanlar yazsın.

Kimseyi tanımadan nasıl adam bulacaksın? Adam dersin, adam çıkmaz. Bu devirde insanlara ev paylaşacak kadar güvenmek çok zor. Dikkat et.

Özel yurt fiyatları çok mu kabarık? Eve çıkınca fatura, kira, mutfak masrafları olacak. Ve daha çok ıvır zıvırı saymıyorum bile. Öğrenciyi zorlar.

Kimseyi tanımadan nasıl adam bulacaksın? Adam dersin, adam çıkmaz. Bu devirde insanlara ev paylaşacak kadar güvenmek çok zor. Dikkat et.

Özel yurt fiyatları çok mu kabarık? Eve çıkınca fatura, kira, mutfak masrafları olacak. Ve daha çok ıvır zıvırı saymıyorum bile. Öğrenciyi zorlar.
İşte insana güvenmek sorun dediğin gibi bende cart bulayım demiyorum. 1 2 bilemedin 3 aylık bir süreçte ilk bas çevrem falan olması gerek. Özel yurt aylık 1350 diyor adam ben yurta 1350 vereceğime(Nevşehir yurt olarak benim konumda sıkıntılı) evde kalırım daha iyi. Dediğiniz gibi bulaşık camasir sıkıntı ama yapacak bir şey yok alışmak gerek. Hemde evde tek olduğumdan annem falan yanımda kalabilir ara ara o da yardım eder bir şeylere.

Ders ne zaman başlayacak?

Sana tavsiyem KYK misafirhanesinde kalman. 1-2 hafta kalırsın. O sürede sınıf arkadaşlarından kafa dengi 1-2 arkadaşını yoklarsın.

Su akar yolunu bulur. Sende ak. Ama ilk olarak misafirhane olayını sor.

Ders ne zaman başlayacak?

Sana tavsiyem KYK misafirhanesinde kalman. 1-2 hafta kalırsın. O sürede sınıf arkadaşlarından kafa dengi 1-2 arkadaşını yoklarsın.

Su akar yolunu bulur. Sende ak. Ama ilk olarak misafirhane olayını sor.
Dersler ayın 16'sında başlıyor. Benim konumum sıkıntılı olduğu için tek yurt var(Cidden enteresan bir dengesizlik ama, 5 kız yurdu 1 erkek yurdu var). Orda da misafirhanede yer yok aradım konuştum. Yani ben zaten yurt çıksaydı, kafama uygun birilerini bulduktan sonra eve çıkmayı planlıyordum ama gel gör ki baştan patladık. Bu gün yedek sıraları güncellendi ama yeni sıram 246. 273'den 246'ya düşmüş. Fakat okul açılana kadar çıkmayacak oda belli. Yani kafamda şöyle bir plan var ne kadar mantıklı bilmiyorum ama. Ben bir ev tutacağım artık 1 ay mı olur 2 3 mü olur bilemem. Tek başıma idare edeceğim. Bu sırada sınıftan kafama uygun eve çıkmayı düşünen birisi olursa onu yanıma almayı düşündüm. Şuanlık yapabileceğimin en iyisi bu gibi.

Merhabalar. Daha önceki konudan bağımsız olarak sormak isterim, süreç nasıl ilerledi ve neler yaptınız?
Özel yurtlar çok pahalıydı(o zaman 1400 TL falandi ama 1+0 evleri 600-800 e bulabiliyordun baya yer gezdim) ucuz olan yurt da dini bir yerdi namaz kılmak, sohbetlere katilmak falan zorunluydu kısacası yapamazdim. Bende öğrenci apartı kiraladım mecburen ucuz olsun diye bodrum kat 1+0 bir yere yerleştim. 2019-20 de 600 TL'ye kalıyordum aylık elektik su vs dahil. İlk baş KYK Kredi burs aciklanana kadar zorladı biraz maddi açıdan, Aralık ayinda açıklandı, burs da çıkmadı mecbur krediyi almak zorunda kaldım. Saçmalık durumu benden çok daha iyi olup burs çıkan vardi ama neyse klasik Türkiye anlatmama gerek yok. Böyle idare ettim zaten sonrasında Corona çıktı, apart sahibi arkadaş da iyi birisiydi hazirana kadar kira aldı ve sonra ödeme yapmanıza gerek yok dedi, normalde 12 ay olarak sozlesmistik.

Yeni konular

Geri
Yukarı