KYK yurdunda Vodafone internet hızı çok düşük

lordRago

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Ankara
Daha fazla  
Bu hafta Ankara'ya üniversite için gelişimin 3. haftası olacak. Malumunuz KYK kotaları yetmediği için mobil internet arayışına düştüm. En sonunda ise tarife uygunluğu olarak sınırsız uygulamalara sahip Red 30 paketini seçtim. Peki sonuç ne? Sözde 4.5G'nin 5 yıldan fazladır hayatımızda olduğu ülkemizde Vodafone'un sunduğu internet hızına bakın.

IMG_20211103_164856.jpg
Utanma yok mu sizlerde anlamıyorum ki. Buraya gelmeden önce Türk Telekom hattına sahiptim, hala daha öyleyim. Peki Türk Telekom nasıl bir internet veriyor?

IMG_20211103_165040.jpg

O da ayrı bir rezalet. Ankara'nın Çankaya gibi önemli bir merkezinde kalıyorum ama koskoca 2 firmanın verdiği hız çıldırtacak düzeyde ve ek olarak Vodafone İnternetim sürekli kopuyor. Ders mi? Yine KYK ve Türk Telekom üzerinden giriyorum. Teşekkürler Vodafone!

Bu da yazıyı bitirmeden önce yaptığım, Vodafone'a ait hız testi.

IMG_20211103_170237.jpg
Sebep olarak bunu sunup ücretsiz bir şekilde nasıl Turkcell'e geçebilirim? Tüketici Hakem Kurulu, bu konuda yardımcı olabilirler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Turkcell in kontratı vardı sanırım. Bende vardı ama birkaç ay ödemediğim için hemen kapatmışlardi sonrada baya birçok kontrat ücreti ödemiştim. Canım çok yandığından ve özellikle technopat ta tavsiye etmediğinden turkcell superbox u kimseye tavsiye etmem.
Elinden geldiğince kontrazsız alınmalı.

Baz istasyonlarının belli bir limiti vardır. Anlaşılan bulunduğunuz bölgede ki baz istasyonu ihtiyacı karşılayamıyor. Yurt gibi insanın çok olduğu yerlerde baz istasyonlarının daha fazla olması gerekiyor. Baz istasyonu kurulmadan ya da var olan kişi sayısı düşmeden çözülebilecek bir sorun değil.

Vodafone'a bende yeni geçtim. Genel olarak download speed konusunda biraz yavaş evet, yani İzmir'in merkezinde 5-10mbps download alıyorum. Ancak fiyatına göre de normal. Pek bir şey beklememek gerek.

Vodafone'a bende yeni geçtim. Genel olarak download speed konusunda biraz yavaş evet, yani İzmir'in merkezinde 5-10mbps download alıyorum. Ancak fiyatına göre de normal. Pek bir şey beklememek gerek.
Nasıl fiyatına göre normal? Ne kadarlık paket almamız lazım ki 30-40mbps hızlarını görelim?
Baz istasyonlarının belli bir limiti vardır. Anlaşılan bulunduğunuz bölgede ki baz istasyonu ihtiyacı karşılayamıyor. Yurt gibi insanın çok olduğu yerlerde baz istasyonlarının daha fazla olması gerekiyor. Baz istasyonu kurulmadan ya da var olan kişi sayısı düşmeden çözülebilecek bir sorun değil.
Tek bu sorun yurtta değil ki, Ankara'nın merkezi yerlerinde çoğunda bu hızları alıyorum. İlla düzgün bir şey yapabilmek için sabah akşam üniversitenin internetine bağlı olmamız mı lazım anlamıyorum ki.

Nasıl fiyatına göre normal? Ne kadarlık paket almamız lazım ki 30-40mbps hızlarını görelim?
Ben Vodafone'a neden geçtiğimi belirteyim otur sen düşün. Turkcell'de 18GB olan internet paketine 110TL fiyat verdiler. Vodafone'da 25GB internete 65TL fiyat verdiler. Sence bu adamlar niye bu kadar ucuza paket versin? Üstelik sınırsız uygulama interneti de veriyor sana. Tabikide normal bu kadar yavaş olması. Ama sende ekstra yavaş bunun cihazından da kaynaklı olabileceğini hiç düşündün mü? Diğer arkadaşlarında da mı aynı hızlarda interenet?

@IBarış 0.5-1 arası maalesef normal burada. Cihazda sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü Türk Telekom testini de aynı cihaz üzerinden yaptım.

Geri
Yukarı