KYK yurt çıkma ihtimali nedir?

mstfshn271

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bu yıl YKS girdim ve 10bin civarında bir sıralama yaptım. İstediğim üniversite ve bölüm (Gazi/DEÜ/İÜ YBS) büyük ihtimalle gelecek. 3 kardeşim var ve hepsi okula gidiyor, babamın üstüne bir adet ev, araba ve ofis var ve kredi ödüyor. Acaba bu durumda sizce KYK yurdu çıkar mı? Ve özel yurtlar depozito gibi bir şeyi kabul ediyor mu? Bildiğim etmiyorlar fakat belki başaran birisi vardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çıkar tahminimce de konumu nasıl olur bilmiyorum. O değil de hocam o sıralama için neden öyle bir bölüm seçtin ki?

Şehirden şehire değişiyor.
Hedef üniversitelerimi zaten orada yazdım. İstanbul, İzmir veya Ankara istiyorum. Aslında konuyu da hem fikir almak hem de benzer durumu yaşamış birileri vardır ve görür diye açtım.

Çıkar tahminimce de konumu nasıl olur bilmiyorum. O değil de hocam o sıralama için neden öyle bir bölüm seçtin ki?
EA'da başka bir seçenek yok ve amcam yazılım mühendisi o da bana yol gösterecek ve yazılım sektörüne kayacağım. (Sayısalda max 60k yaparım ve değmez kendimi biliyorum.)

10 bin sıralamayla bence kötü üniversite tercihleri yapmışsınız. Mesela Dokuz Eylül ve Gazi sıralamalarınızın çok çok üstünde. Üstelik ikisi de Türkçe veriyor diye biliyorum.

Ben aldım benim abimde aldı KYK hem bur hem yurt aramızda 3 yil var üniversite başlama senesi olarak. Babam yoktu vefat etti evimiz vardı sadece abime çıkmıştı ama bana yedekten geldi hem burs hem yurt.

10 bin sıralamayla bence kötü üniversite tercihleri yapmışsınız. Mesela Dokuz Eylül ve Gazi sıralamalarınızın çok çok üstünde. Üstelik ikisi de Türkçe veriyor diye biliyorum.
Onlar zaten baya altta kalıyor. Marmara'yı eklemeyi unutmuşum fakat Marmara ve İÜ'den sonra da yazılabilecek en iyi yerler oralardı. (vakıfta okumak istemiyorum.)

Ben aldım benim abimde aldı KYK hem bur hem yurt aramızda 3 yil var üniversite başlama senesi olarak. Babam yoktu vefat etti evimiz vardı sadece abime çıkmıştı ama bana yedekten geldi hem burs hem yurt.
Anladım teşekkürler. Başınız sağolsun bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı