KYK yurt vs ev

Bence KYK'da sadece yemekler kötü, Tip 1 8 kişilik yurtlarda kalmıyorsan çok sorun olmuyor. Eve çıkarsan yemek işini nasıl halledeceksin?

Bu devirde evde kalınmaz kira 15000 (Şanslıysan) faturalar, ihtiyaçlar şunlar bunlar derken eğer sen ve kalacağın arkadaşlarının durumu orta halliyse bile 3-4 kişi ile kurtarılmaz.

Ekonomik olarak sıkıntıya sokmayacaksa ev her zaman en iyisidir. Özel yurtlar bile kötü.
İlk sene hariç ev bence daha iyi olacaktır. İlk sene yurtta kalmak daha iyi olur çünkü şehiri tanımak vs. gerekiyor, arkadaş gerekiyor. İlk seneden eve çıkarsan biraz yanlız kalabilirsin.
Katılıyorum. Hazırlıkta birçok arkadaş edinirsin, eğer kafa biri veya birileri ile anlaşırsan ileride onlarla eve çıkabilirsin. Hangi bölüm bu arada?

Yurtta eğlence vs. filan oluyor, sıkılmıyorsun. Fakat şöyle bir sorun var o tuvaletleri en az 4 kişi kullancak. Benim başkasının pisliğini görünce midem bulanıyor. Aynı şekilde insanlık hali sen de bir şeyler unutabiliyorsun, bu sefer de sen rezil oluyorsun. Daha sonra internet kötü, yemekler kötü, dışardan sürekli yemek söylemek pahalı ve sıkıcı hep aynı şeyleri yemek zorundasın ayrıca sağlıksız. Yani yemek ve temizlik en önemli iki sorun. Yan sorunlar olarak da pencereyi, kapıyı, ışığı istediğiniz zaman açıp kapatamama, odanın hiçbir zaman sessiz olmaması, yurdun hiçbir zaman sessiz olmaması böylelikle kafanı dinlendirememen, giriş çıkış saatleri sorunu, yok arama yapılacak yok sigara kontrolü gerginliği, odada herhangi bir aksamda sorun çıktığında bir de hademeler ile uğraşmak falan.... Of yazarken daraldım ben bir daha yurda gitmem, 1 sene kaldım yetti vallahi.

Ev adamdır, her şeyi kafana göre düzenle yap. Kim girmiş kim çıkmış karışan yok. İstediğini evinde misafer et. Ne kadar kullanıyorsan o kadar öde. Kendi yemeğini kendi temizliğini kendin yap. Mis gibi vallahi.

Yurtta eğlence vs. filan oluyor, sıkılmıyorsun. Fakat şöyle bir sorun var o tuvaletleri en az 4 kişi kullancak. Benim başkasının pisliğini görünce midem bulanıyor. Aynı şekilde insanlık hali sen de bir şeyler unutabiliyorsun, bu sefer de sen rezil oluyorsun. Daha sonra internet kötü, yemekler kötü, dışardan sürekli yemek söylemek pahalı ve sıkıcı hep aynı şeyleri yemek zorundasın ayrıca sağlıksız. Yani yemek ve temizlik en önemli iki sorun. Yan sorunlar olarak da pencereyi, kapıyı, ışığı istediğiniz zaman açıp kapatamama, odanın hiçbir zaman sessiz olmaması, yurdun hiçbir zaman sessiz olmaması böylelikle kafanı dinlendirememen, giriş çıkış saatleri sorunu, yok arama yapılacak yok sigara kontrolü gerginliği, odada herhangi bir aksamda sorun çıktığında bir de hademeler ile uğraşmak falan.... Of yazarken daraldım ben bir daha yurda gitmem, 1 sene kaldım yetti vallahi.

Ev adamdır, her şeyi kafana göre düzenle yap. Kim girmiş kim çıkmış karışan yok. İstediğini evinde misafer et. Ne kadar kullanıyorsan o kadar öde. Kendi yemeğini kendi temizliğini kendin yap. Mis gibi vallahi.
Buna da katılıyorum. Yurt biraz da şans işi. Oda arkadaşların kötü ise yukardaki sorunlarla kesinlikle karşılaşırsın. Anlaşmazlıklar çok olur. Tam tersi de olabilir. Burada sana kalıyor, artıları eksileri tartıp karar vermek gerekir.

Aileden aileye değişebilir ancak biraz rahat edeyim dersen yurt seçebilirsin. Ama yurt her zaman rahatlatıcı yerler olmuyor, kafa yapına çok ters kişiler gelebilir. Şahsen aile evini seçer para biriktirirdim. Türkiyede öğrenciysek ekonomik planlar daha önde oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı