KYK yurtlarında gece bahçeye çıkamama polemiği

Vipjavx

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Bir KYK yurdunda kalıyorum. Az önce görüntülü konuşup sigara içiyordum ve güvenlik gelip “saatiniz doldu, içeri geçin” dedi. Ben de daha önce kaldığım farklı bir yurtta böyle bir kural yoktu, kimliğimi bıraktıktan sonra isterse saat gecenin 5'i olsun yurdun bahçesine çıkabiliyordum dedim. O da “burada böyle bir olay yok, geç içeri” dedi.

Bizim bölümden bir arkadaş başka bir KYK yurdunda kalıyor ve adamların her odasında balkon var ve sigara içmek serbest. Size sorum şu ki ben şu an sigara içmek için illaki illegal iş mi yapayım? Gidip tuvalette mi içeyim sigarayı? Beni saat 12'den sonra bahçeye de çıkartmıyorsun. E hafta içi olsa anlayacağım da bari hafta sonu bahçeye çıkart. Gsb'nin sitesinde yazıyor ki öğrenciler kapalı alanda sigara içemez. Odasında balkon olan adam içebiliyor da bizim yurtta kimsenin odasında balkon yok bizi neden dışarı çıkartmıyorsun?

Size sorum şudur ki yönetmelikte gece yurdun bahçesine çıkmak yasak mıdır? Yasak değilse maddesi nerede geçiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gece yurttan çıkamama girememe olayını hiç anlayamadım ya, büyük rezillik. Şu an kaldığım yurtta kafama göre takılıyorum istediğin gibi gir çık.

Gece yurttan çıkamama girememe olayını hiç anlayamadım ya, büyük rezillik. Şu an kaldığım yurtta kafama göre takılıyorum istediğin gibi gir çık.

Bizim yurtta kalsan kafayı sıyırırsın kanka o derece söyleyeyim. Bizim yurt 100 kişilik sadece 4 yıllık kaptanlık bölümü okuyanlar için yapılmış bir yurt. Ama sonradan dışarıya 20 kontenjan verilmiş o 20 kontenjandan birine ben sahibim. Burada inanılmaz bir disiplin var öyle söyleyeyim (KTÜ Muammer Dereli kampüsü)

7 senede yönetmeliğin olumlu değişeceğini sanmam, aynıdır. Kuralları tam uygulayan da var, esnek tutan da, şans işi.
Peki arkadaşım balkonda çatır çatır eğlencesini yapıp sigarasını içerken, bana bu imkanı sağlamadığı halde neden hala bahçeye çıkartmıyorlar? Şu an sigara içesim geldi mesela, 3 gün boştayım uykum da yok, ne yapayım ben😂

Peki arkadaşım balkonda çatır çatır eğlencesini yapıp sigarasını içerken, bana bu imkanı sağlamadığı halde neden hala bahçeye çıkartmıyorlar? Şu an sigara içesim geldi mesela, 3 gün boştayım uykum da yok, ne yapayım ben😂

Tuvalette içecen ne yapacan başka.

Geri
Yukarı