KYK'den size ne çıktı?

2 kere başvurdum. İlkinde babam emekliyken çalışıyordu. 2 maaş girme kısmı olmadığı ve yalan olmaması için emekli + çalışırken aldığı miktarı yazdım (şimdiki aklım olsa sadece emekli maaşını yazardım), çıkmadı. İkinci yıl babam işten çıktı, sadece emekli maaşını yazdım ve çıktı.
Nefes alan ev ve arabamız var.

Okula Audi ile gelen çocuğa ilk yılında hem KYK hem de İstanbul Belediyesinin verdiği burs çıktı.

Üzerimize ev, araba, arsa gibi şeyler yokken ve 2 kişi asgari ücret civarı maaş alıyorken yani maddi olarak alt - orta kesimdeyken başvurmuştum. Burs çıkmayınca da ihtiyaçtan krediyi kabul etmiştim. Daha sonra deneyip denemediğimden de emin değilim.

Ben de burs çıkmasını beklemiyordum ev + araba + arsa var. 3 kişiyiz abim ve babam çalışıyor ortalama bir gelirimiz var. Yine de yurt ücreti harçlık vb. varken bazı harcamalarımı kısmak zorunda kalıyordum. İhtiyacı olup da çıkmayan kişilere sabır diliyorum.

Devletin mantığına göre ev+ araban varsa zenginsin sana burs murs yok, benim ablalarım zamanında başvurduğunda bu yüzden çıkmadı, ev dediğimiz müstakil küçük bir ev, arabada tofaştı o zamanlar ama bir tanıdığımız vardı esnaftı, gelirleri bizim 2-3 katımız daha fazlaydı ama üzerlerine ev ve arabaları yok diye kızına burs vermişlerdi, saçma bir sistem var kısaca.

Geri
Yukarı