KZ EDX Kulak İçi Kulaklık İncelemesi

Birkaç gün önce kulaklık önerisi istemek için bir konu açmıştım. Ama maalesef pek bir sonuç alamadım. Daha önce başka memnun kaldığım kulaklıklar oldu ama pek uzun dayanmadı. Ben de KZ'i denemeye karar verdim ve aşağıdaki linkten EDX modelini sipariş verdim:
KZ EDX

Kulaklık ve Kutu İçeriği:

Kutulama:
c9d79a83-b8ce-42be-a19c-9d84c43b9e92.jpg

Kutu İçeriği:
e926deee-42ba-431b-8d62-7c890eb4c8a3.jpg

395349a9-4aa1-411e-8462-f9932d422b7c.jpg

Kulaklığın kablosu ayrı bir şekilde. Çıkarıp değiştirebiliyorsunuz. Aşağıda farklı tip kabloların linki var. Daha iyi ses performansı için bunları da alabilirsiniz.
Kablo Yükseltme
5b129452-5018-4e91-89a5-c5b3a322c807.jpg

Kablosu oldukça sade. Bir adet düğme, bir kablo ayrımı ve jak girişinden ibaret.
cf745fe9-78a4-427e-bacc-b73cd7bab983.jpg

Kulaklığın kendisi alışageldiğimiz kulaklık formundan biraz daha farklı. Kulak kepçesinin iç kısmını tamamen kapatacak bir şekli var.
2448fa12-e9ed-4a25-bb10-d00170f50067.jpg

Kablosu kulak kepçesinin üstünden geçirilerek takılıyor. Resimdeki gibi:
edx.jpg

Ses Performansı:

Ses performansına gelecek olursak frekans aralığından da anlaşılabileceği gibi bass ağırlıklı bir kulaklık. Biraz bassı yükseltilmiş bir müzik açtığım zaman beni rahatsız edecek seviyede bir bass duydum. Abartı geldi bana biraz. Tizler biraz arka planda kalmış. Zaten özellikle bass sevenlere önerilen bir model. Dengeli bir ses isteyen kişiler için uygun seçenek değil. Ses temizliği fena değil. Daha yumuşak olabilirdi.

Bass

Basslar gerçekten dikkat çekici. Elektronik ve Rap müzik dinleyenler için tavsiye edebileceğim bir model.

Mid

Biraz bassların altında geride kalsa da ritmi kaçırmanıza sebep olacak derecede kötü değil. Hala dinlemesi keyifli.

Tiz

Tiz seslerde yüksek performans arayan biri için kesinlikle doğru model değil. Keman sesi, kadın sesi gibi etmenler resmen bassların altında eziliyor. Arkadaki gitar sesi bile şarkıcının sesini bastırabiliyor kimi müzikte. Şunda mesela oldukça belirgin bu durum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

• Frekans Aralığı: 10Hz-20000Hz
  • Hassasiyet: 112dB
  • Empedans: 23Ω
  • Sürücü: 10mm dinamik
  • Bağlantı: 3.5mm jak
  • Kablo: 1.2m, Mikrofon kontrollü, Çıkarılabilir-değiştirilebilir
Malzeme kalitesi konusuna değecek olursam 7/10 bir malzeme kullanmışlar. Kablosu gayet sağlam ama kulaklığın dışındaki plastiği beğenmedim. Belki de benim beklentim biraz yüksekti ama kırılacak bir malzeme değil.

Kısacası almak isteyenlere tavsiye ederim. Ancak bass sevmeyenlerin alması biraz israf olur. Muhtemelen 1-2 ay kullanıp farklı bir kulaklığa geçecekler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. Bende de KZ ZSN Pro var ama bass performansını tam anlamıyla hissedemedim. Acaba Spotify uygulamasından mı ayarlamam gerek?

Geri
Yukarı