KZ ZSN Pro X almaya değer mi?

Satanist_Fare

Centipat
Daha fazla  
Yakın zamanda kablosuz kulak içi kulaklığımın bir tanesini kaybettim. İnternet'te ucuza çok daha iyi kablolu kulaklıklar olduğunu öğrenince kablolu almaya karar verdim. Kulaklıklar hakkında pek bir bilgim yok fakat müzik dinlemeyi çok seviyorum özellikle yürüyüş vesaire ya da otobüsü kullanırken. Yani dediğim gibi uygun fiyata çok daha iyi kulaklıklar alabileceğimi öğrenince bu sefer kablolu denemek daha mantıklı geldi. Bu söylediğim model gözüme çarptı fiyatını hak ediyor mu bilgili olan biri bana yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanmış biri olarak tiz seviyesi yüksek ama ekolayzerle basslarını da öne çıkarabildiğin bir kulaklık. Fiyatını bilmiyorum ama alınır.

Yakın zamanda kablosuz kulak içi kulaklığımın bir tanesini kaybettim. İnternet'te ucuza çok daha iyi kablolu kulaklıklar olduğunu öğrenince kablolu almaya karar verdim. Kulaklıklar hakkında pek bir bilgim yok fakat müzik dinlemeyi çok seviyorum özellikle yürüyüş vesaire ya da otobüsü kullanırken. Yani dediğim gibi uygun fiyata çok daha iyi kulaklıklar alabileceğimi öğrenince bu sefer kablolu denemek daha mantıklı geldi. Bu söylediğim model gözüme çarptı fiyatını hak ediyor mu bilgili olan biri bana yardım edebilir mi?
Satış sitelerinde bir sürü yorum var onlardan yararlanabilirsin.

Satış sitelerinde bir sürü yorum var onlardan yararlanabilirsin.

Bu model bende var. Kaliteli ama baskın olarak tiz ses veriyor. Bass'ların tadı alınmıyor. Pro X modeli daha dengeli.

Amazon'da Almanya'dan gelen uygun fiyatlı bir kulak üstü kulaklık var. Hem başarılı hem de pili uzun süre gidiyor. Ayrıca kablolu da kullanılabiliyor.
Ben 480 TL'ye aldım. Şimdi 999 TL'ye yükselmiş.
Bu markanın diğer ürünlerine de bakıp indirim yakalayabilirseniz iyi olur.

DOQAUS Bluetooth V5.3 Kablosuz Kulaklık, 52 Saat Çalma Süresi 3 EQ Modlu Kulak Üstü Büyük Kulaklıklar, HiFi Stereo, Cep Telefonları/Xiaomi/TV/PC için Mikrofonlu Kulaklık-Siyah Amazon.com.tr

Bende de KZ Es 4 modeli var aynı bu model gibi 1 armatür 1 dinamik sürücüsü var. ZSN Pro X ile ses tonu illaki farklıdır deneyimleme şansım olmadı ama armatür sürücüden kaynaklı bir parlaklık, keskinlik oluyor. KZ'nin çok sürücülü kulaklıklarında potansiyeli yüksek (KZ zst hariç o model kötü), güzel bir ekolayzır ayarı gerekir. KZ Es 4'ü aptx destekli Bluetooth modül ile kullanıyorum ve tiz sesler modül ile kayıp yaşadığı için ses daha dengeli hatta biraz da bass ağırlıklı çalışıyor. Es 4 bassları derin basslar tam da sevdiğim gibi, kulak dibinde patlayan bass yerine derinden doygun bassı tercih ederim. Açıkçası kablolu kullanmak artık işkence hele ki Es 4 gibi dolanan bir kablo türüne sahipse. Kablolu kulaklıkların seslerde kayıp yaşatmaması gibi büyük avantajı var hatta kablolu kulaklıkları hep daha çok desteklemişimdir kalitelerinden dolayı ama kullanışlılık açısından sınıfta kalıyorlar. Sen yine kablosuz kulaklık modellerine yönelmelisin bence. Bazı özel durumlarda mesela PS4 kumandasına bağlanacak kulaklık gerekiyorsa yine kablolu kulaklık gerekir özel Sony Bluetooth kulaklık alınmayacaksa.

Bu model bende var. Kaliteli ama baskın olarak tiz ses veriyor. Bass'ların tadı alınmıyor. Pro X modeli daha dengeli.

Amazon'da Almanya'dan gelen uygun fiyatlı bir kulak üstü kulaklık var. Hem başarılı hem de pili uzun süre gidiyor. Ayrıca kablolu da kullanılabiliyor.
Ben 480 TL'ye aldım. Şimdi 999 TL'ye yükselmiş.
Bu markanın diğer ürünlerine de bakıp indirim yakalayabilirseniz iyi olur.

DOQAUS Bluetooth V5.3 Kablosuz Kulaklık, 52 Saat Çalma Süresi 3 EQ Modlu Kulak Üstü Büyük Kulaklıklar, Hi-Fi Stereo, Cep Telefonları/Xiaomi/TV/PC için Mikrofonlu Kulaklık-Siyah Amazon.com.tr

Kulak üstü büyük sürücülerdeki ses performansı tabii ki daha verimli oluyor haliyle ama tercih meselesi bu modelleri kullanmak yani açıkçası ben dışarıda kullanmazdım kulak üstü modelleri bende iğrenç duruyorlar. Evde kullanırdım sadece kulak üstü modeli. Soruyu soran arkadaşa yarar belki önerin.

Son düzenleme:
Bende de KZ es 4 modeli var aynı bu model gibi 1 armatür 1 dinamik sürücüsü var. ZSN Pro X ile ses tonu illaki farklıdır deneyimleme şansım olmadı ama armatür sürücüden kaynaklı bir parlaklık, keskinlik oluyor. KZ'nin çok sürücülü kulaklıklarında potansiyeli yüksek (KZ zst hariç o model kötü), güzel bir ekolayzır ayarı gerekir. KZ es 4'ü aptx destekli Bluetooth modül ile kullanıyorum ve tiz sesler modül ile kayıp yaşadığı için ses daha dengeli hatta biraz da bass ağırlıklı çalışıyor. Es 4 bassları derin basslar tam da sevdiğim gibi, kulak dibinde patlayan bass yerine derinden doygun bassı tercih ederim. Açıkçası kablolu kullanmak artık işkence hele ki es 4 gibi dolanan bir kablo türüne sahipse. Kablolu kulaklıkların seslerde kayıp yaşatmaması gibi büyük avantajı var hatta kablolu kulaklıkları hep daha çok desteklemişimdir kalitelerinden dolayı ama kullanışlılık açısından sınıfta kalıyorlar. Sen yine kablosuz kulaklık modellerine yönelmelisin bence. Bazı özel durumlarda mesela PS4 kumandasına bağlanacak kulaklık gerekiyorsa yine kablolu kulaklık gerekir özel Sony Bluetooth kulaklık alınmayacaksa.

Kulak üstü büyük sürücülerdeki ses performansı tabii ki daha verimli oluyor haliyle ama tercih meselesi bu modelleri kullanmak yani açıkçası ben dışarıda kullanmazdım kulak üstü modelleri bende iğrenç duruyorlar. Evde kullanırdım sadece kulak üstü modeli. Soruyu soran arkadaşa yarar belki önerin.

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Kablosuz kulaklıklar çok daha kullanışlı fakat araştırdığıma göre ses kaitesi olarak gerçekten bayağı fark ediyormuş ve açıkçası fark bu kadar fazlaysa bir kabloyla uğraşmayı sorun edeceğimi düşünmüyorum ayrıca kablosuz kulaklıkların pil ömrü sıkıntısı var. Kendi kulaklığımı kaybetmeden önce iki buçuk yıl civarı kullandım ve gerçekten pil performansında fark edilir bir düşüş yaşadım. Bu fiyata daha iyi kulaklıklar olduğunu biliyorum fakat alacağım kulaklığın garantili olmasını da istiyorum pek şansı iyi biri değilim internetten ne alsam illa bir halt oluyor. Bu modelin bayağı incelemesini izledim yorumları incelemeleri bayağı iyiydi fakat aynı ya da 100 200 lira daha pahalı bir fiyata daha iyi bir kulaklık varsa bilemem bu yüzden konuyu açmıştım zaten.

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Kablosuz kulaklıklar çok daha kullanışlı fakat araştırdığıma göre ses kaitesi olarak gerçekten bayağı fark ediyormuş ve açıkçası fark bu kadar fazlaysa bir kabloyla uğraşmayı sorun edeceğimi düşünmüyorum ayrıca kablosuz kulaklıkların pil ömrü sıkıntısı var. Kendi kulaklığımı kaybetmeden önce iki buçuk yıl civarı kullandım ve gerçekten pil performansında fark edilir bir düşüş yaşadım. Bu fiyata daha iyi kulaklıklar olduğunu biliyorum fakat alacağım kulaklığın garantili olmasını da istiyorum pek şansı iyi biri değilim internetten ne alsam illa bir halt oluyor. Bu modelin bayağı incelemesini izledim yorumları incelemeleri bayağı iyiydi fakat aynı ya da 100 200 lira daha pahalı bir fiyata daha iyi bir kulaklık varsa bilemem bu yüzden konuyu açmıştım zaten.

Kablolu kulaklıklarada evet minimum kayıp olması fark eder etmesine ama önemli olan sahip olduğu sürücülerin kalitesi. Sürücü kalitesi esas unsur, ha gümüş kablo, altın kaplamalı soket gibi kayıp önleyici başka detaylarda var. Bluetooth kulaklıkları da pil zayıflaması durumu illaki olacak o nedenle Bluetooth kulaklık seçerken pil ömrü uzun bir kulaklık seçilirse ilerleyen yıllarda pil daha az üzer. Kablolu kulaklık çeşidi de fazla ve seçmek için epey internet sitesi gezmen epey yorum okuman gerekebilir.

Kablolu kulaklıklarada evet minimum kayıp olması fark eder etmesine ama önemli olan sahip olduğu sürücülerin kalitesi. Sürücü kalitesi esas unsur, ha gümüş kablo, altın kaplamalı soket gibi kayıp önleyice başka detaylarda var. Bluetooth kulaklıkları da pil zayıflaması durumu illaki olacak o nedenle Bluetooth kulaklık seçerken pil ömrü uzun bir kulaklık seçilirse ilerleyen yıllarda pil daha az üzer. Kablolu kulaklık çeşidi de fazla ve seçmek için epey internet sitesi gezmen epey yorum okuman gerekebilir.

Aynı fiyat bandında ve daha iyi performans verdiği söylenen kablolu kulaklıkların (KZ dışında) resmi distribütörü bulunmuyor. Bu kulaklığında bayağı bir incelemesine bakmıştım yorumlarda vesaire fiyatına göre gerçekten iyi performans verdiği söyleniyordu. Ayrıca incelemesini yapan yabancı bir kanal da aynı veya daha yüksek fiyat bandındaki kablosuz kulaklıklardan çok daha iyi performans gösterdiğini söylemişti. Peki siz kendi KZ kulaklığınızdan memnun musunuz sice fiyatını hak ediyor mu yoksa elinizde olsa başka bir kulaklık alır mıydınız?

Aynı fiyat bandında ve daha iyi performans verdiği söylenen kablolu kulaklıkların (KZ dışında) resmi distribütörü bulunmuyor. Bu kulaklığında bayağı bir incelemesine bakmıştım yorumlarda vesaire fiyatına göre gerçekten iyi performans verdiği söyleniyordu. Ayrıca incelemesini yapan yabancı bir kanal da aynı veya daha yüksek fiyat bandındaki kablosuz kulaklıklardan çok daha iyi performans gösterdiğini söylemişti. Peki siz kendi KZ kulaklığınızdan memnun musunuz sice fiyatını hak ediyor mu yoksa elinizde olsa başka bir kulaklık alır mıydınız?

Ben KZ Es 4 kulaklığı şimdilerde daha çok PC de oyun oynarken kullanıyorum kablolu şekilde, bazen de PS4 koluna bağlayıp ses alıyorum. Memnumum evet. Bluetooth modülüyle de çok kullandım ama Bluetooth modülün kabloları epey yıprandı yani yırtılmalarına az kaldı. Bu modülü daha önce birine anlattım çok anlamadı yani kablosunu çıkarıp Bluetooth aparatı takarak kullanıyorum ayrıca ama bu aparatta kablolu Bluetooth olduğu halde. Ben dışarıda daha pratik kullanımı olduğu için Soundpeats Capsule 3 Pro Bluetooth kulaklık aldım Amazon'dan. 1 ay oldu olmadı herhalde. Bu kulaklıkta gerçekten güzel hem ses hem de mikrofon çok başarılı. Ben AliExpress'ten vergi olayı yokken ve fiyatlar daha uygunken sürekli farklı kablolu kulaklık alır kullanırdım yıllar yıllar önce hatta KZ Es 4 üde o zaman almıştım 63 TL'ye sanırım. Aldığım kulaklıkların bazılarını sattım bazılarını eşe dosta verdim vs. Vergi gelip fiyatlarda artınca elimi ayağımı kestim Çin'den. KZ ZSN X veya üst başka KZ'ler fiyatını hakeder mi net bir şey diyemem illaki ses kalitesini bilmek lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı