L-Carnitine alınır mı?

neonoxxs

Hectopat
Merhaba, Boyum 1.62 kilom 58 yaşım 15. Vücudumdaki yağları görebiliyorum. Diyeti de denedim fakat yapamıyorum. 2 haftalık diyet uygulayacağım fakat tam olarak bozmadan. Bu sırada yağ yakımını daha da hızlandırsın diye l-carnitine alınır mı? İnternette hem iyi hem kötü yorumlar var. Siz ne düşünüyorsunuz?

Spora gidiyorum bu arada yazmayı unutmuşum.

Son düzenleme:
Bence o yaşta yağ yakımı için ayrıca uğraşmaya gerek yok. Ben 1.5 senede hiçbir şey yapmadan 13 kilo falan vermiş üstüne de uzamıştım.

Bence o yaşta yağ yakımı için ayrıca uğraşmaya gerek yok. Ben 1.5 senede hiçbir şey yapmadan 13 kilo falan vermiş üstüne de uzamıştım.
Bizim genler öyle değil ki. Babam da 18 yaşında uzamış. Abimde 20 yaşında 2 sene önce attı boyu. Çok var benim boyuma.Senin olayın yağın boya gitmesi değil mi?

Bizim genler öyle değil ki. Babam da 18 yaşında uzamış. Abimde 20 yaşında 2 sene önce attı boyu. Çok var benim boyuma.Senin olayın yağın boya gitmesi değil mi?
Herkesin gelişimi farklı olabilir evet ama biraz yağdan da zarar gelmez. Abur cuburu bırakıp normal yemek yersen zaten kilo verirsin.

Alınmaz bence gereksiz bir ürün. Diyet yapmaktan korkmana gerek yok. Ama düzgün yapman lazım yani fazla düşük kalorili de yapmamak lazım. Açlık aslında git gide artan bir şey değil. Birkaç kez 36 saat 1 kez de 60 saatlik açlık denemiştim. Bunu yaptığımda açlığa karşı düşüncem değişti. Eskiden git gide artar diye düşünüyordum ama bir yerden sonra artmıyor :)

Tabi bu kadar uzun süreli yap demiyorum sadece sandığımız gibi değil. Bence yediklerini değiştirmeye çalış daha sağlıklı şeyler yemeye başladığında aldığın kaloriyi yüksek ihtimal daha az alacaksın. Çünkü yanlış şeyler yediğimizde çok daha çabuk acıkma hissi geliyor. Bir de bol su içmeye çalış. Ne bilim yulaf falan ye mesela. Araştırıp bunları öğrenebilirsin.

Yani aslında sağlıklı şekilde beslendiğinde sporla birlikte aç kalmana gerek kalmadan kilo verebilmek gerekiyor. Tabi herhangi bir rahatsızlık veya aileden gelen bazı genetik durumlar fazla baskın değilse.

Ama bence sendeki sıkıntı kilo değil. Kilon çok fazla durmuyor boyuna göre. Sporunu yap iyi beslen ve biraz zamana bırak bu işi derim. Böylece kasların gelişmiş yağların azalmış olacak. Kilon çok düşmeyebilir çünkü kaslar daha fazla ağırlık yapar. Bu yüzden tartıya çıkıp kilo veremiyorum diye üzülme. Ne bilim bel çevreni ölç kaslarını ölç not al sonra ileride tekrar ölç. Tabi fark büyük ise aynadan bile anlaşılır. Fotoğrafını çek 1 ay sonra yine çek farka bak.

2 haftalık diyetleri boşver. Sağlıklı ve iyi beslenmeye çalış uykunu al sporunu düzenli yapmaya çalış. Böylece hayatını daha düzenli yaşayacağın bir disipline sokmuş olacaksın. Ondan sonra her şey kendiliğinden olacak. Süreye odaklanma boşver aksın gitsin her şey.

Bu şekilde yaparsan hayatına doğru alışkanlıkları katmış olacaksın. O zaman da dert etmeden istediğin noktaya geleceksin eminim.

Başarılar dilerim.

Zaten sadece bir gün kardiyo gününde denemek istiyorum ama korkuyorum. Bir şey olur diye.
Bir şey olacak kadar ağır ve etkili bir takviye değildir. İnsanların kısa sürede yağ yakma bam tellerine bu ürünlerle basıp sattırıyorlar sadece :) yani bunu alırsam daha kolay yağ yakarım düşüncesini kafalara sokup ürünü sattırma derdindeler. Alanlar ise gerekli olan şeyleri es geçip sadece bununla yağ yakacaklarını düşünürler. Ürünü kullandığınızda başlarda sizi daha fazla terletir ve siz de işe yarıyor diye düşünürsünüz.

Zaten sadece bir gün kardiyo gününde denemek istiyorum ama korkuyorum. Bir şey olur diye.
Bir gün antrenmandan öncesinde içerek deneyebilirsin. Öyle sana zarar verecek bir ürün değil. Antrenman sırasında ekstra terlediğinin farkına varacaksın ancak senin yaşındaki birisini metabolizması zaten hızlı çalıştığı için ekstra takviyeye gerek olmayacağını düşünüyorum. Deneyip sonucu kendin gözlemle bence.​

Geri
Yukarı