Lakabınız ne?

Bence buradaki temel sorun herkesin eğitim hakkına sahip olması(maddi durum olarak değil) ve okulların eskisi gibi disiplinli olmaması.

Zaten disiplin eskisi kadar değil. Önceden, babam okul bitince sokakta bir argo kelime kullanmış. Hoca da bunu duymuş. (babam ilkokula gidiyordu) yarın okulda ise tokat falan vurmuş, azarlamis. Böyle bir sistem lazım şu an. Ve evet, eğitim hakkının elinden alınması yine hocaların vb elinde ama bir şey yapıyorlar mı? Pek zannetmiyorum.

Yok yahu, annem ile babam boşanıyor. Erzincana gideriz diye düşünüyorum.

Umarım sizin için çok bir sorun teşkil etmemiştir mental olarak. Üzüldüm.

Zaten disiplin eskisi kadar değil. Önceden, babam okul bitince sokakta bir argo kelime kullanmış. Hoca da bunu duymuş. (babam ilkokula gidiyordu) yarın okulda ise tokat falan vurmuş, azarlamis. Böyle bir sistem lazım şu an. Ve evet, eğitim hakkının elinden alınması yine hocaların vb elinde ama bir şey yapıyorlar mı? Pek zannetmiyorum.

Size bir olay anlatayım... Bundan 10 yıl önce bizim felsefe hocası bir sınıfa girdiğinde, erkek öğrencinin kız bir öğrenciyi kucağına aldığını görmüş ve kız öğrencinin velisini çağırmış. Veli geldiğinde hocaya ne demiş biliyor musunuz? 'Sen benim torunumun namus bekçisi misin?' Demiş.

Size bir olay anlatayım... Bundan 10 yıl önce bizim felsefe hocası bir sınıfa girdiğinde, erkek öğrencinin kız bir öğrenciyi kucağına aldığını görmüş ve kız öğrencinin velisini çağırmış. Veli geldiğinde hocaya ne demiş biliyor musunuz? 'sen benim torunumun namus bekçisi misin?' demiş.

Hoca da, "burası genel ev mi?" demeliydi.

Geri
Yukarı