Çözüldü Lambayı kasaya nasıl bağlarım ?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
12v ile çalışıyor yaydığı ışık değer 10 W değerinde. Bir elektrikçiye götürüp 12v psu'ya bağlanacak şekilde ayarlattırabilirsin. Bir tane de molex kablosu alıp bağlayabilirsin.
Ancak bu kadar uğraşma derim. Adaptör ile bence yaksan daha iyi olur. Yine elektrikçide adaptör'e takılacak şekilde jack eklettir bu kadar. Tabi 12v veren adaptörün yoksa adaptör de alman lazım.

Neden böyle birsey yapıyorsun ki ? Kasa içi aydınlatma istiyorsan sana tavsiyem kendinden yapışkanlı şerit led kullanman. Eğer kullanmak istersen bana ulaş sana güç bağlantısı nasıl yaparsın yardımcı olurum. Ayrıca resimdeki lamba 220v kasa içinden besleyemezsin. Ac akım ile çalışan bir lamba 12v dc verince ışık vermez.

220v kasa içinden besleyemezsin. Ac akım ile çalışan bir lamba 12v dc verince ışık vermez.
AC akım ile çalıştığını ve 220v güç istediğini nereden biliyorsun? Ne kadar istediğini yukarıda yazdım okuyup yorum yazın.

Etikete bakarsanız ac 220v olan yer siyah yuvarlak şeklinde, 220v çalışıyor büyük ihtimal. Fakat altında klemenslerin de mevcut olması lazım.
DC12-24v'da yazıyor etikette ama bağlantısını değiştirmek gerek.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Murat5038 hocam lambanın 3 ayrı modeli var. DC 12-24 ve AC220.
Resimden de anlaşılacağı üzere bu AC 220V modeli. İçerisindeki ampulün ihtiyacına göre bir adaptör takılabilir fakat içerisindeki doğrultma devresi ve trafoyu sökmek gerekebilir. Direk AC220V ile çalışan bir ampul de olabilir içerisinde.
Ayrıca DC modeli olsaydı bu kadar kalın kablo kullanılmazdı.

@Murat5038 hocam lambanın 3 ayrı modeli var. DC 12-24 ve AC220.
Dediğin gibi 3 ayrı modeli var ancak hiçbiriniz modelin karşılığındaki güce bakmıyor. LTD modeli 220v ve 24v olarak çalışıyor. LTE modeli 12v yakıyor.
Kalın kablo olması illede büyük güç bağlanacağı anlamına gelmiyor. Konu başında adam gemiden söktüğünü yazmış. Gemiye göre tasarlanmış ve ince kablo kullanılmamış.

Sizin verdiğiniz linkde lambanın markası farklı.
www.tugbaelektrik.com: İkaz ve Döner Lambalar | TUĞBA ELEKTRİK - SASSIN TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRÜ - Sassin Kontaktör
Bu linkde Sassin marka LTE 2071 modelli lambanın 220V AC ve 24 V DC gerilim ile çalıştığı yazıyor. Konuyu açan kişinin verdiği resimde lambanın üzerindeki etikette AC220V ibaresi işaretli. Bu durumda sizin dediğiniz gibi 12v ile çalışıp 10watt tüketim yapmıyor. Verdiğiniz kaynak lambanın markası ile aynı değil ve siz yanlış bilgilendirme yapıyorsunuz. Dün bana bu sebeble ceza verdiniz. Eğer o lamba 12v Dc gerilim ile çalışsaydı üzerindeki kablolar '+' uç kırmızı '-' siyah gibi standart renkler şeklinde kablolanırdı. Kendinizde yanlış bilgilendirme yaptığınız için sizinde ceza almanızı başka bir yöneticiden rica ediyorum. Cevaplarınızıda emir kipi ile değil belli bir saygı çerçevesinde yazmanızı rica ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı