Lamzu Atlantis 4K Hz vs Razer Viper V2 Pro

Gecikmeden bahsetmiyorum ben de zaten.

Polling rate yani mouseun raporlama hizi 1000 Hz demek 1ms'de bir bildirim yapiyor demek. 4000Hz olunca 0.25ms'de bir bildirim yapiyor demek.

Oyle bahsettigin gibi bir "ucurum" yok yani.

Nasıl bir işe yaramıyor? 1000 Hz ile 4000 Hz arasında uçurum var.
Nasıl bir uçurum var mesela nasıl hissettiniz o farkı? :) 8000 ile 1000 arasında bile hissedilmiyor gereksiz bir pazarlama ayrıntısı

viper 2 güzel maus şuan alışmaya çalışıyorum ama bu fiyatı vermeye bence değmez, daha ucuza aynı performansta mauslar illaki vardır

240 yada 360Hz monitorun vardir, oynadigin her oyunda 300+fps aliyorsundur, islemciye binecek ekstra yuku kaldirabilecek bir islemcin vardir, oynadigin oyun da yuksek polling rate ile sorun cikartmiyordur.

Bu ustte saydiklarimdan sonra bile testler haric kullanim esnasinda hissetmen oldukca zor aradaki farki.

4K günümüzde her oyuna entegre edilmedi. Ayrıca eğer fps oyuncusuysan 1k yeter de artar bile. İşlemci, monitör vs. birçok faktör var 4k için, eğer tüm bileşenlerin kaldırıyorsa 4k al beğenmezsen 1k'ya çaekersin. Fare fiyatlarını da göz önünde bulundurunca 4k dongle şu ekonomik durumda satın almazdım, gerek yok.

Geri
Yukarı