LAN Bağlantısı Koptu

• Konuyu başlatan Jy3n
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B

Jy3n

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Frontend Developer
Durduk yere internet bağlantım koptu ve diğer cihazlarda bağlantı var.
Bir anda LAN koptu ve bağlanamadım. Sorun gider de hiçbir şekilde yardımcı olmadı. Ağ sıfırlama da yaptım, olmadı.
Wi-Fi ile bağlanabiliyorum aynı cihazda. Neden oldu bu sorun yardımcı olur musunuz?

1610231497818.png

Sorun geçmişti 10 dk sonra bir daha oldu maalesef.
Kendiniz Dns atayın. Denetim Masası>Ağ>Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin>Kablolu bağlanıyorsanız Ethernet; Kablosuz bağlanıyorsanız Wi-Fi 'yi seçin. Özellikler'e basın. Oradan İnternet Protokolü Sürümü 4'e tıklayın. DNS adresini otomatik al' ı kapatıp Aşağıdakini kullana basın.
1.1.1.1
1.0.0.1
Yazın ve tamama basın. Düzelecektir.

DNS sunucusu hata veriyor.
Modem arayüzünden ya da ağ özelliklerinden otomatik DNS'yi kapatıp Google DNS'yi girip deneyin.
Her modemde DNS değiştirilemiyor. Bende zaten bilgisayardan nasıl değiştirileceğini anlattım hocam.
Sorun geçmişti 10 dk sonra bir daha oldu maalesef.
Eğer ki anlattığım gibi düzelmezse bu sefer Ethernet kartını güncellemeyi dene.

Her modemde DNS değiştirilemiyor. Bende zaten bilgisayardan nasıl değiştirileceğini anlattım hocam.

Eğer ki anlattığım gibi düzelmezse bu sefer Ethernet kartını güncellemeyi dene.
Anlattığını yaptım hocam şuan sorun yok.

Ama modemdeki dnsi sildiğim halde halen dns bu şekilde sorun çıkartan bu olabilir mi?

Dosya Ekleri

• 1610234434375.png
    1610234434375.png
    30,9 KB · Görüntüleme: 27
Anlattığını yaptım hocam şuan sorun yok.

Ama modemdeki dnsi sildiğim halde halen dns bu şekilde sorun çıkartan bu olabilir mi?
Hocam önceden de modeminizde Türk Telekom'un DNS'i kayıtlıydı. O kayıtlıyken kullanamadınız. Aynı şekilde bu kayıtlıyken de onu kullanamama ihtimaliniz var. O yüzden her cihazda DNS'i ayarlamak en garantili çözümdür.

Geri
Yukarı