LAN ile eve gelen internet neden sadece 2.4GHz görünüyor?

akif mirza12

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, komsumuz ile ortak Wi-Fi kullaniyoruz ve onlar fibere gecti. LAN uzerinden bizim eve kablolu bağlantı yapıp dagitim yapiyorduk.
Şu an 5GHz ve 2.4 GHz bantlari var ve bizim eve 2.4GHz hizinda geliyor. Ethernet kablosu ile mi ilgili yoksa bizim evdeki modem ile mi ilgili? Yardimci olabilecek biri var mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem arayüzünden (192.168. 1.1) aktif ve deaktif seçeneklerinden iptal edilebiliyor kontrol etmekte fayda var. Eğer yok ise modeminiz desteklemiyor olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, komsumuz ile ortak Wi-Fi kullaniyoruz ve onlar fibere gecti. LAN uzerinden bizim eve kablolu bağlantı yapıp dagitim yapiyorduk.
Şu an 5GHz ve 2.4 GHz bantlari var ve bizim eve 2.4GHz hizinda geliyor. Ethernet kablosu ile mi ilgili yoksa bizim evdeki modem ile mi ilgili? Yardimci olabilecek biri var mi?

Öyle saçma şey mi olur? Üstteki arkadaşın dediği gibi router ayarlarında bir şey olabilir.

5GHz destekleyen router aldigim zaman kabloyu da CAT 6 mi almalıyım?
5Ghz veya 2.4Ghz desteklemesi Wi-fi ile alakalı ethernet kablosu üzerinden yüksek hız almak için önce altyapınız ne kadar destekliyorsa ona göre modem seçmeli sonrada uygun ethernet kablosu seçmelisiniz. CAT6 kablolar maksimum 10Gbps destekliyor o yüzden fazlası ile yeterli olur zaten fiyat olarakta daha düşükleri ile arasında çok fark yoktu en son.

5GHz destekleyen router aldigim zaman kabloyu da CAT 6 mi almalıyım?

Önerebileceğiniz bir router var mi?
RJ-45 ile Wi-Fi bağımsız şeyler. Kullandığınız modem 100 MBPS portlara sahip olabilir eğer internet 1000 vs ise ve alamıyorsanız. Ya da kablonuz/PC'nizin ethernek kartı desteklemiyor. Wi-Fi için 5GHz istiyorsanız MR60x almanız yetiyor.

5GHz dediğiniz sistem maalesef belli bir yere kadar destekliyor sonrasında bağlantı kesiyor benim de var ve modem salonda ben kendi odamda iken telefonda 5GHz zar zor bağlanırken PC çok rahat bağlanıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı