LAN portu turuncu yanıyor

iEternal

Decapat
Yer
Adıyaman
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Internet kablosunu eski bilgisayarıma taktığımda internet girisindeki yesil isik yaniyor fakat yeni topladigim sistemde taktigim zaman sadece turuncu isik yaniyor, yesil isik yanmiyor sebebi nedir? 1 aydir herhangi bir cozum bulamadim. Turk Telekom'u aradim, her seyi yaptim 2 kere formatladim, isletim sistemi degistim 2 kere ama nafile. Hala cozume ulasamadim lutfen yardimci olun. BIOS ayarlariyla alakali olabilir mi veya anakarttaki kablolar ile. Eger bunlarla alakaliysa lutfen cozumu soyler misiniz, simdiden tesekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hem anakartın sitesinden hem de anakart ile gelen cd aracılıgıyla tüm driverleri kurdum. İşletim sistemim Windows 7 Ultimate 64 Bit
Anakartın sitesinden driverlerını indirip, kurun. İşletim sisteminiz nedir? Win7'de bazen bu gibi sorunlar oluşabiliyor.
Hem anakartın sitesinden hem de anakart ile gelen cd aracılıgıyla tüm driverleri kurdum. İşletim sistemim Windows 7 Ultimate 64 Bit
Arkadaşlar lütfen yardımc olun yaklaşık 2 aydır internet'e bağlanamıyorum. Sistem yeni herşeyini yeni topladım. Driver kurma gibi işlemlerin hepsini yaptım. Sistem çalışıyor. Kablolu bağlantı yapılamıyor. Lütfen yardımcı olun. Eski bilgisayarıma taktıgımda intternet oluyor fakat yeni topladıgım sistemde olmuyor lutfen yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz yeniyse Windows 10 64-bit kullanmanızı tavsiye ederim. En iyi performansı ve stabiliteyi Windows 10'da alabilirsiniz. Ardından Windows 10 için çıkan en güncel ağ kartı sürücüsünü kurun.

Windows 10 Pro 64 Bit işletim sistemini bu sorunu gidermek için kurmuştum. Fakat sorun hala devam etmişti. Tekrardan Windows 7'ye döndüm.

Sorun basit aslında da siz çok ısrar ediyorsunuz. Yeni üretilen ürünlerin hiçbiri Windows 7'de sağlıklı çalışmıyor. Bırakın artık şu Windows 7'yi! Stabil çalıştığı falan da yok.

Sorun basit aslında da siz çok ısrar ediyorsunuz. Yeni üretilen ürünlerin hiçbiri Windows 7'de sağlıklı çalışmıyor. Bırakın artık şu Windows 7'yi! Stabil çalıştığı falan da yok.
Ben ısrar etmiyorum. Windows 10 Pro 64 Bit kurdum sorunu gidermek için. Fakat hala devam etti sorunum. Ben de alışık olduğum için tekrardan Windows 7'ye döndüm.

Ben ısrar etmiyorum. Windows 10 Pro 64 Bit kurdum sorunu gidermek için. Fakat hala devam etti sorunum. Ben de alışık olduğum için tekrardan Windows 7'ye döndüm.
Windows 10 son sürüme geçin ve Windows Update'in tüm sürücüleri indirip kurmasını bekleyin. Bu işlemler bittikten sonra aygıt yöneticisinden özellikle LAN ile alakalı sürücüleri güncelleştirin. Sorun çözülemezse portta bir sıkıntı olabilir. Ancak Windows 7'de kaldığınız sürece bu sorunu çözemezsiniz. Nitekim servise yollasanız bile size kullandığınız işletim sistemini sorar ve cevabınız güncel bir işletim sistemi olmayınca dokunmadan size geri gönderirler. Bizim söylediklerimizi yapmanızı söylerler.

Windows 10 son sürüme geçin ve Windows Update'in tüm sürücüleri indirip kurmasını bekleyin. Bu işlemler bittikten sonra aygıt yöneticisinden özellikle LAN ile alakalı sürücüleri güncelleştirin. Sorun çözülemezse portta bir sıkıntı olabilir. Ancak Windows 7'de kaldığınız sürece bu sorunu çözemezsiniz. Nitekim servise yollasanız bile size kullandığınız işletim sistemini sorar ve cevabınız güncel bir işletim sistemi olmayınca dokunmadan size geri gönderirler. Bizim söylediklerimizi yapmanızı söylerler.
Dostum ısrarla w10 kurmamı söylüyorsun fakat dediklerinin hepsini yaptım zaten.
Anakartınızın marka ve modeli nedir?
MSI AMD A68HM P33 - V2 2133 MHz
Lan driverini indir diyeceksen indirdim. Kurdum. Kabloyu degistirin derin uykuda gibisinden bir hata verdi. Kabloyu degistirdim sorun hala devam ediyor. Bilginize..

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı