Lancool 216 kasanın ön toz filtresi alınır mı?

8faiNt

Centipat
Makaleler
1
Şöyle bir fiyata denk geliyor. Değer mi bu fiyata? Alternatif satıcısı var mı? Odamda halı yok ve kasa bir tık yerde sayılır, toz çekiyor kasa. Devirleri biraz azalttım ama gene bana mısın demiyor. Hava filtresi gibi odadaki havayı temizliyor.

Kasanın kendisini 2.500 civarına almıştım. 500 TL sadece filtreye vermek düşündürüyor.
1691173559366.png

Ben de bugün sipariş vermeyi düşünüyordum bu konuya denk gelmem iyi oldu. Filtreye rağmen toz topluyorsa almaya gerek yok gibi o zaman. Düzenli olarak kasayı saç kurutma makinesi ile temizlesek yeterli olur sanki.

Bir de kasanın üst tarafında da toz filtresi yokmuş. Öne filtre alsak bile üste de ayreten almazsak gene tozlanır kasa. Kasayı aldığıma pişman oldum açıkçası bu kadar fiyata keşke filtre gönderselerdi.

Ekran kartınızın soğutma performansına ve CPU soğutucunuza güveniyorsanız kasanın önüne havlu serebilirsiniz. Ben öyle kullanıyorum.

Bir de kasanın üst tarafında da toz filtresi yokmuş. Öne filtre alsak bile üste de ayreten almazsak gene tozlanır kasa. Kasayı aldığıma pişman oldum açıkçası bu kadar fiyata keşke filtre gönderselerdi.
Kasanın üst tarafı zaten hava çıkışı olarak kullanılır. Sıvı soğutucu kullanıyorsan fanlar havayı çıkış üst taraftan çıkış olarak verir o yüzden toz üstten girmez diye düşünüyorum.
Kasayı 1 senedir kullanıyorum ben gayet memnumun bu arada hava akışı çok iyi.

Ben de bugün sipariş vermeyi düşünüyordum bu konuya denk gelmem iyi oldu. Filtreye rağmen toz topluyorsa almaya gerek yok gibi o zaman. Düzenli olarak kasayı saç kurutma makinesi ile temizlesek yeterli olur sanki.
Asıl sıkıntı camın altındaki yan ızgara. Oradaki kablolar çok toz toplayabiliyor.

Geri
Yukarı