Lapopta oyun oynarken oyunlarda FPS düşüşü

Laptoparayanadam

Hectopat
Merhaba konuya hızlıca gireceğim laptop kullanıyordum ve monitör aldım Lenovo G24-20 optimus bypass için başarılı da oldum ama drop yiyiyorum. Valorant ve Rocket League'de denedim oyun takılıyor FPS yüksek 250 300 ama %1 ve %0.1'ler çok düşük. Galiba Rocket League'de drop yediğim her anda FPS'nin 130'un altına düştüğünü gördüm. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Sıcaklıklar ne alemde?

Ekran kartı 75'i geçmiyor ama işlemci biraz sıkıntı yakın zamanda güzelce bir bakım yapmam lazım ama ona rağmen işlemci 4.5-4.8GHz çalışıyor oyundayken.

Ekran kartı 75'i geçmiyor ama işlemci biraz sıkıntı yakın zamanda güzelce bir bakım yapmam lazım ama ona rağmen işlemci 4.5-4.8GHz çalışıyor oyundayken.
tam işlemci ısısını bilmiyorum ama 90 ı geçiyordur

@Laptoparayanadam Frekans düşürmüyor gibi gözükse de anlık drop ve takılmaların çoğu fazla sıcaklıklar yüzünden oluyor.

Örneğini kendim vereyim, GTA IV'de işlemci 85 derecenin üzerine çıktığında sürekli drop yiyordum, TDP düşürüp sıcaklığı 80'e düşürdüğüm de problem ortadan kalktı.

Bakın yaptım tabii ki ama 1sene olmak üzere iyice tozlanmıştır düzgünce temizlerim.

@Laptoparayanadam Frekans düşürmüyor gibi gözükse de anlık drop ve takılmaların çoğu fazla sıcaklıklar yüzünden oluyor.

Örneğini kendim vereyim, GTA IV'de işlemci 85 derecenin üzerine çıktığında sürekli drop yiyordum, TDP düşürüp sıcaklığı 80'e düşürdüğüm de problem ortadan kalktı.
Anlıyorum yakın zamanda temizleyip dönerim

Valorant'ya ayarlarla oynayıp NVIDIA kayıt özelliğini açınca ortadan kayboldu drop.

Geri
Yukarı