MSI GV62 7RD oyunlarda FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

cihannk

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8 GB DDR4
SSD veya HDD modeli
Kingston 500 GB SSD
Ekran kartı
GTX 1050 2 GB
İşlemci
i5-7300HQ
Merhaba 2017'de aldığım MSI GV62 7rd modelini kullanmaktayım. Bilgisayarım oldu olası sürekli oyunlarda drop yiyordu mesela Fortnite'da oyun oynanamayacak seviyedeydi. Bilgisayarımda HDD vardı SSD yoktu o zamanlar SSD taktığımda bu sorun kısmen olarak düzelmişti. Son zamanlarda Valorant oynarken sürekli adama ateş edeceğim sırada drop yiyorum onun haricinde sürekli oluşan bir drop var FPS'imi sabit tutamıyorum oyunda. Format atalı yeni oluyor bütün sürücüler güncel şu an. Format attığımda bir kere Valorant'ı denedim tek kişi oynarken bu sorunlar düzelmişti ama sonradan arkadaşlarla Discord üzerinden konuşurken aynı sorunlar tekrar başladı. Çoğu zaman maç bulduğunda karakter seçme ekranına bile geçemeden oyun bozuluyor. Oyundaki sesler bile kesiliyor drop yediği zaman. RAM ile alakalı olduğunu düşünüyorum, RAM'i yükselttiğim zaman bu droplar biter mi? Sizin düşünceleriniz neler?

Laptopumun linki

Oyun içi sıcaklık değerleri ektedir.

Dosya Ekleri

• sıcaklıklar1.png
    sıcaklıklar1.png
    269,4 KB · Görüntüleme: 33
  • sıcaklıklar2.png
    sıcaklıklar2.png
    202,8 KB · Görüntüleme: 38
  • sıcaklıklar3.png
    sıcaklıklar3.png
    234 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin kavruluyor. Önce bir termal bakım yap, sonra RAM eklemeyi düşünürsün.
Cehennem sıcağında oyun keyfi gardian hocam üstte yazmış RAM'den önce işlemci gelir.
Tüm sorun işlemcinin sıcak olması yüzünden mi? Arkadaşım mx150 laptop kullanıyor, şuana kadar hiç bakım yapmamış ama benim gibi drop sorunu hiç yaşamıyor. Bilemedim.

Muhtemelen 5 senelik bir cihaz kullandığın. Ortalama senede bir yapılması gereken bir bakım var. İşlemcinin 100 dereceye dayandığı görsellerde görünüyor. Frekans düştüğü için sorun yaşıyorsun. Fan çıkış ızgaraların tıkanmış, işlemci macunu kurulmuştur.

Muhtemelen 5 senelik bir cihaz kullandığın. Ortalama senede bir yapılması gereken bir bakım var. İşlemcinin 100 dereceye dayandığı görsellerde görünüyor. Frekans düştüğü için sorun yaşıyorsun. Fan çıkış ızgaraların tıkanmış, işlemci macunu kurulmuştur.
Bugün termal macunu yenileyeceğim. 1.5 sene oluyor yenilemeyeli. Fan ızgaralarını da temizleyeceğim. Gelişmeleri yazarım.
Termel macun yeniledim ve fanın içini temizledim cidden bayağı toz çıktı. Güç seçeneklerinden, turbo boostu deaktive etmek için cpu gücünü %99 a ayarladım. 65 derece en fazla gördü Valorant'ta. Sorunlarım çözüldü teşekkür ederim yorumlarınız için :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı