Laptob'a SSD takmak garantiyi bozar mı

timur

Hectopat
Daha fazla  
Yeni laptop almaya karar verdim, Lenovo g51o Amd hd8750 ekran kartlı modelde karar kıldım. Fiyat donanım olarak çok uygun geldi, ayrıca ssd desteği olduğunu da öğrenince tamam dedim aradığım makine bu. Ama satış sorumlusundan öğrendim ki makine ssd taktığım zaman garanti kapsamı dışında kalıyormuş. Şimdi adamlar makineyi yaparken müsteri isterse ssd taksın diyor, ama bizim ülkenin süper zeka satıcıları müşteri ssd'yi takmak için makine aldıktan sonra 2 sene beklesin diyor. Arkadaşların zekasına erişmek güç gerçekten, piyasada bu modele muadil alabileceğim ssd taktığımda garanti sıkıntısı yaşamayacağım model tavsiye edebilecek olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni laptoplarda bildiğim kadarıyla arka kapağı söküp ssd takmak garanti dışı bırakmıyor, hatta benimkinin kullanma kılavuzunda nasıl takılacağı bile anlatılıyor iyice araştır bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arka kasayı söktüğün zaman garanti gidiyor ama Lenova nın teknik servisine gidersen SSD yi onlara taktırırsan garantinin gideceğini zannetmiyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı