Asus laptopa SSD takmak garantiyi bozar mı?

Kapağını açmak garantiyi bozmaz. Eğer SSD'yi takacağın yerde bir uyarı notu yoksa takabilirsin. Genelde harddiski değiştirmek ve RAM eklemek garantiyi bozmaz.

Eğer takacağın yerin üzerinde "bunu çıkartırsanız cihazınız garanti dışı olur" gibi bir not görürsen o zaman teknik servise gönder.

Benim laptobum şuan serviste. Göndermeden önce operatörle konuşmuştum. Kurallara göre SSD ve ek Ram takılıysa onları sökerek yerine HDD ve orjinal ram bırakarak göndermen gerekiyor. Ancak ben ASUS operatörüyle konuştuğumda sökmeme gerek olmadığını sadece bir not bırakmam gerektiği söylendi. Ve servisede iki kere öyle gönderdim. Yani garanti dışı kalmıyor.
Bazıları SSD diski CD Rom sürücüsünü sökerek oraya takıyor. Hem HDD ile hemde SSD ile kullanıyor.Bunu yapmak garanti dışı bırakıyor kesin olarak.
SSD disk ve Ram eklerken sadece kapağa ve sökerken vidalara zarar verme buna dikkat et yeter.

Bu bilgiler için sağ olun bu arada benim garanti bitmiş teknosanin kendi garantisi varmış yani taksam sıkıntı olmaz galiba.

Sıkıntı olmaz . Fakat kapak ve vidalara dikkat et , zaten garantisi bitti diye düşünme. Bir not daha düşeyim. Eğer bu saatten sonra laptopta donanımsal arızalarla karşılaşırsan ücretli de olsa yine ASUS servisine gönder. Garanti belgesi yönetmeliği hakların var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı