Laptop 2133 MHz vs 2400 MHz RAM

Hangi Ram Frekansını seçmeliyim?

• Oy verenlerin toplamı
    9
Aradaki fiyat farkına göre değişir durum. Yabancı kaynaklarda söylenenler 1 ila 6 fps arası değişen fark. Ekran kartı ne kadar iyiyse bu oluşması öngörülen fark o kadar az olur diye de söyleniyor. Çoğu kişiye göre farkedilecek bir performans artışı yokmuş.

Gördüm laptopu ama denemeden ne kadar fark olur bilmiyorum. Bazı insanlar sadece 1 fps fark etti bazılarıyla 3-4 fps fark etti diyor. Ben sana genel durumu söyliyeyim sana uyarsa, fiyat farkını da ben veririm bir şey olmaz o kadardan dersen diye durumu özetlemek istedim. Kısacası fiyat farkı problem değilse 2400 mhz seçebilirsin ama çok büyük farklar sağlamaz, hatta sağladığı performans farkını farketmeyebilirsin bile.

8GB 2400MHz alacağınıza biraz daha ekleyip 16GB 2133MHz almanız çok daha sağlıklı bir karar olacaktır fakat eğer yukarıda ki arkadaşında dediği gibi eğer bütçe probleminiz yoksa tabi ki 2400MHz alabilirsiniz eksisi değil artısı olacağı muhakkak.

8GB 2400MHz alacağınıza biraz daha ekleyip 16GB 2133MHz almanız çok daha sağlıklı bir karar olacaktır fakat eğer yukarıda ki arkadaşında dediği gibi eğer bütçe probleminiz yoksa tabi ki 2400MHz alabilirsiniz eksisi değil artısı olacağı muhakkak.
16GB (2x8) 2133MHz alsam yeterli olur mu?

16GB (2x8) 2133MHz alsam yeterli olur mu?

Kesinlikle 8GB DDR4 2400MHz alacağınıza 16GB DDR4 2133MHz almanız her açıdan daha sağlıklı olur zaten yukarıda ki arkadaşın da dediği üzere böyle performanslı bir gamebook'ta arada ki RAM MHz farkı anlaşılmaz düzeyde olacaktır (y)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı