Laptop 240Hz monitör bağlama

Bütçe
25000

BaranHQ

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarım Uzmanı ve Mobil Uygulama Geliştirici
Yakın zamanda ASUS'un ROG Flow X13 modelini almaya düşünüyorum.

(https://www.hepsiburada.com/asus-ro...r-p-HBCV00002220DT?url_src=and-product-detail)

Neredeyse her gün yanımda taşıyacağım için seçtim bu modeli ama evde oyun oynamak için monitör klavye ve mouse bağlayarak kullanacağım.

HDMI 2.0 portu var buradan 240Hz alabilir miyim veya Type-C üzerinden alabilir miyim?

Monitör; https://www.hepsiburada.com/samsung...r-p-HBCV00002W2JWX?url_src=and-product-detail

20-25bin arasına 6 saat ekran süresi veren laptop veya çok mantıklı ise masaüstü sistem önerilerine de açığım.
Teşekkürler.

Burada benim aklıma 2 tavsiye geliyor. 1.si dediğiniz gibi masaüstü bir sistem 2. Si ise direkt 240Hz ekrana sahip bir laptop. Tabii ekran boyutu tatmin etmeyebilir fakat 240Hz ekranlı bir laptopta muhtemelen şu an alacağınızdan daha güçlü bileşenler olacaktır. Net bir karar verdikten sonra bilgisayar tavsiyesi konusu açabilirsiniz hocam. Bir de muhtemelen 240Hz alırsınız Type-C ile fakat sistem çok az oyunda bu kare hızını size verebilir.

HDMI 2.0 portu var buradan 240Hz alabilir miyim veya Type-C üzerinden alabilir miyim?

HDMI 2.0 ve Type-C üzerinden 240 Hz alabilirsiniz. Aynı laptopu kullandım. 2K 165Hz monitörde sorun yaşamadım.

240Hz alirsiniz. Type muhtemelen DP destekledigi icin Type-C to DP kablo ile daha iyi olur. ROG G14'lerin yeni modelleri bir turlu ulkeye gelmedi. 6800HS - RX 6700S modeli iyi giderdi.

Şurada birisi 240 Hz monitör ile 120 FPS üstünü sorunsuz aldığını söylemiş.

Screenshot_20221019-021023_Edge.jpg

Link:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada benim aklıma 2 tavsiye geliyor. 1.si dediğiniz gibi masaüstü bir sistem 2. si ise direkt 240Hz ekrana sahip bir laptop. Tabii ekran boyutu tatmin etmeyebilir fakat 240Hz ekranlı bir laptopta muhtemelen şu an alacağınızdan daha güçlü bileşenler olacaktır. Net bir karar verdikten sonra bilgisayar tavsiyesi konusu açabilirsiniz hocam. Bir de muhtemelen 240Hz alırsınız Type-C ile fakat sistem çok az oyunda bu kare hızını size verebilir.

Valorant ve LoL oynuyorum 3050'nin bu iki oyunda 240 FPS vereceğini düşünüyorum, daha fazla işlem gücüne ihtiyacım yok açıkçası.

240Hz alirsiniz. Type muhtemelen DP destekledigi icin Type-C to DP kablo ile daha iyi olur. ROG G14'lerin yeni modelleri bir turlu ulkeye gelmedi. 6800HS - RX 6700s modeli iyi giderdi.

Kesinlikle G14 2022 çıkmadı hala G14 1650'li modeli kullandım 3 ay kadar şarj süresi ekran kalitesi çok iyi modeldi.

Geri
Yukarı